Prawo jazdy w pigułce
Kiedy już te trzy aspekty spełnimy i rozpoczniemy kurs, wówczas bardzo istotnym jest, aby na zajęcia teoretyczne przychodzić skrupulatnie, nie opuszczając ich z byle powodu. To właśnie na tych zajęciach będziemy mogli poznać od podstaw zasady poruszania się po drogach, zachowania się w trudnych sytuacjach za kierownicą samochodu, czy wreszcie przećwiczyć w teorii przepisy ruchu drogowego.
Po zajęciach teoretycznych czas odbyć stosowną wizytę u lekarza okulisty, który podejmie decyzję, czy możemy usiąść za kółkiem samochodu i czy oby przypadkiem nasz wzrok nie jest na tyle słaby by nie siadać za kierownicą. Wizyta u lekarza jest niejako przepustką do dalszego kursu na prawo jazdy. Dąbrowa Górnicza, to miasto w którym ośrodki szkolenia kierowców, mając na względzie dobro kursantów, zatrudniają najlepszych specjalistów w dziedzinie okulistyki. Nie oznacza to, że w szczególnych przypadkach lekarz nie spogląda na młodych kursantów pobłażliwym okiem i nie przepuszcza ich dalej. Gdyby tak było, to niejednemu z nich zamknąłby tym samym drogę do zdobycia prawa jazdy.
Badania lekarskie zakończone sukcesem powodują automatycznie możliwość przystąpienia do praktycznego kursu nauki jazdy. Wtedy już nie symulator jazdy, czy plansze z trudnymi sytuacjami na drodze stają się istotne, ale to co wynieśliśmy z wykładów i co nam zostało w głowie. Wtedy też nadchodzi czas na wybór odpowiedniego instruktora nauki jazdy i ewentualnie dobór samochodu – w zależności od placówki szkolącej. Po tym wyborze nie pozostaje nic innego jak rozpocząć praktyczną część kursu na prawo jazdy.
Kurs teoretyczny i praktyczny powinny trwać tyle samo czasu, tak więc szanse, że się zda za pierwszym razem są uzależnione od tego czy uważaliśmy podczas wykładów i czy byliśmy sumienni podczas nauki jazdy samochodem. Jeżeli do wszystkiego staraliśmy się przyłożyć i zaangażowaliśmy się w przygotowania, wówczas zdanie egzaminu na prawo jazdy nie powinno być żadnym problemem. http://zgredtodziad.eu