Latem zwalnia tempo, a przyspiesza rozkoszowanie się urokami życia. Te odkrywać można w malowniczych miejscach, czasem skrytych w leśnej głuszy czy gościnnych murach klasztornych. Zwłaszcza tych, które mają setki lat historii, jak obchodzące 970. rocznicę fundacji benedyktyńskie opactwo w Tyńcu. Ale prawdziwą perłą na mapie Europy jest klasztor malowniczo położony pomiędzy flamandzką Brabancją a wschodnią Flandrią. Założony w 1074 r. wg Reguły św. Benedykta, jest dziś domem jednej z najstarszych marek piwnych na świecie.
Mnisi chętnie dzielą się tym, co mają najlepsze. Z równą pieczołowitością dbają o zapewnienie gościom warunków do odnowy ducha, jak i ciała. Temu pierwszemu służą spacery, medytacje i prośba o pozostawienie za klasztorną furtą…telefonów. Temu drugiemu pieczołowicie przygotowane wyroby z klasztornych pól, sadów, ogrodów, zagród i…warzelni. Jednym z najbardziej cenionych przez koneserów chmielowego trunku wyrobów jest klasztorne piwo Affligem, powstające zgodnie z tradycyjną recepturą w procesie podwójnej fermentacji. To dzięki temu procesowi, wykorzystywanemu także podczas produkcji szlachetnego szampana, Affligem zyskuje niezwykły, głęboki smak i piękną pianę na podobieństwo brabanckiej koronki.
Poznawanie ciała, odkrywanie duszy
Stworzone przez mistrzów piwowarstwa dla wytrawnych koneserów, w naturalny sposób skłania do tego, aby delektować się jego niezwykłym smakiem i przepięknym kolorem. Chwile z piwem Affligem to autentyczne celebrowanie doskonałości w całej pełni. Tradycyjny rytuał piwa Affligem nie bez przyczyny nosi nazwę “Ciało i dusza”. Odkrywanie bukietu aromatów złocisto-bursztynowego cacka, przelewanie do specjalnego pucharu, gdzie rozwija ono niezwykły, ciemnozłoty kolor buduje wspaniałość piany, a wreszcie wlewanie do osobnego kieliszka pozostałych na dnie butelki aromatycznych drożdży, to za każdym razem prawdziwe święto dla tego, kto szuka głębokich przeżyć i ceni autentyczność doznań.
Affligema się nie nalewa, Affligema się serwuje. I nie robi tego barman, ale sommelier - ten sam, który potrafi opowiadać o winach, ich smakach, kolorach i aromatach, dobierać do nich odpowiednie szkło i sugerować dobór potraw, które potrafią jeszcze dobitniej wydobyć sekrety trunku.
Duch dojrzałości z podwójnej fermentacji
Tajemnicą głębokiego smaku piwa Affligem, prócz naturalnych i starannie selekcjonowanych składników, przetwarzanych bez zbędnego pośpiechu, jest podwójna fermentacja. Dodanie certyfikowanych drożdży do każdej miarki świeżo sfermentowanego piwa tchnąć ma w napój ożywczego ducha i dojrzałość.
Każdy krok, poczynając od oryginalnej receptury, przez wybór idealnie dopasowanych składników (jak choćby 3 rodzaje chmielu, pochodzące z Niemiec, Czech i Słowenii), aż po złożony proces warzenia, prowadzi do powstania wspaniałego trunku o trudnej do wyliczenia liczbie aromatów. Elegancki Affligem spełnia w ten sposób oczekiwania najbardziej wymagających koneserów i staje się napojem purystów poszukujących autentyczności i wyjątkowości.