W tym czasie osiągają niemal 2 metry wysokości. Kiedy piñas, ogromne „serce” rośliny, przypominające szyszkę sosnową, jest gotowe, żniwiarze (el Jimador) przystępują do zbiorów. Co ciekawe żniwa trwają przez cały rok, ponieważ agawy dojrzewają nierównomiernie.
Zebrane piñas trafiają do tradycyjnych, glinianych pieców, gdzie powoli się gotują. Kolejny etap produkcji tequili to fermentacja, w której „pracują” naturalne, dzikie drożdże. Zanim tequila trafi do beczek, wykonanych wyłącznie z białego amerykańskiego dębu, przechodzi proces podwójnej destylacji. Ostateczny smak, ten wyjątkowy trunek, zyskuje w procesie leżakowania. Tequila Herradura Blanco (Plata) leżakuje przez 45 dni, Tequila Herradura Reposado - 11 miesięcy, Tequila Herradura Anejo - 25 miesięcy.
Herradura Plata, podobnie jak jej poprzedniczka Herradura Blanco, produkowana jest w 100% z błękitnej agawy. Nie zmieni się również technologia jej wytwarzania. Zmiana dotyczy opakowania oraz nazwy. Nowa butelka podkreśla wyjątkowość
i ekskluzywność trunku, a nazwa wskazuje na jej meksykańskie korzenie – mówi Katarzyna Rzepecka, Senior Brand Manager Tequila Herradura.
Herradura Plata (plata w języku hiszpańskim znaczy srebrny) zapowiada zmianę całej serii butelek należących do rodziny Herradura, planowanych w najbliższym czasie. Nowe opakowanie oddaje ducha ponad 140-letniej tradycji produkcji meksykańskiej tequili. Przejrzysta, karafkowa butelka, w świetle staje się srebrna. Delikatne, wypukłe ornamenty znajdujące się tuż nad etykietą w kształcie podkowy, jednoznacznie kojarzą się z krajem produkcji trunku. Zaś znajdujący się w jej środku herb, podkreśla jego szlachetne pochodzenie.