Nowy Żubr Ciemnozłoty to piwo o bogatym aromacie słodowo-karmelowym, gdzie na pierwszy plan wybija się karmelowo-miodowa słodycz. Wyczuwalne jest lekkie przypalenie i szlachetna chmielowa gorycz. W tle pojawiają się nuty biszkoptu oraz aromaty chmielowo- ziołowe. Jest to piwo, które jest pełne i rozgrzewające, dlatego warto pić je powoli, najlepiej w długie jesienno-zimowe wieczory.
Nowa podkategoria piw o intensywnym smaku
Zdecydowanie najbardziej popularny w Polsce gatunek piwa to lager – aż trzy na cztery wypite przez Polaków piwa należą do tej kategorii (74%). Z kolei piwa mocne zajmują w tej klasyfikacji drugie miejsce (18%). Oznacza to, że aż 92% piw wypijanych w Polsce należy do któregoś z tych gatunków. Nowa podkategoria piw o intensywnym smaku, której prekursorem jest Żubr Ciemnozłoty, plasuje się dokładnie między lagerami a piwami mocnymi. Czerpie to, co najlepsze z piw jasnych – czyli lekkość i orzeźwienie – oraz to, co najszlachetniejsze z piw mocnych – intensywny, pełny smak.
Żubr Ciemnozłoty jest idealny zarówno dla miłośników lagerów, jak i dla konsumentów poszukujących intensywnych smaków, charakterystycznych dla strongów. Takie możemy znaleźć w Żubrze Ciemnozłotym, przy tym jednak optymalny poziom alkoholu w Żubrze Ciemnozłotym eliminuje barierę związaną z zakupem piwa mocnego.
Esencjonalny, wyrazisty smak nowego Żubra Ciemnozłotego oraz jego ciemniejsza barwa z pewnością wpisze się w gusta konsumentów poszukujących nowych, intensywnych doznań smakowych. Nowa, bogatsza receptura Żubra Ciemnozłotego powstała w oparciu o dokładne badania preferencji polskich miłośników piwa – mówi Tomasz Kanton, kierownik ds. PR marek w Kompanii Piwowarskiej.
Żubr Ciemnozłoty o nowej, bogatszej recepturze będzie dostępny w trzech rodzajach opakowań: butelka 0,5 l, puszka 0,5 l oraz czteropak puszek 0,5 l. Poziom alkoholu w nowym Żubrze Ciemnozłotym wynosi 6,5%, zaś poziom ekstraktu – 13,6%.
Więcej na: www.zubr.pl