Statystyki pokazują, że średnie miesięczne koszty paliwa wahają się w granicach 400-500 zł. Dla wielu kierowców taki wydatek stanowi spore obciążenie, dlatego szukają sposobów pozwalających na poczynienie oszczędności. Koszt paliwa może być jednak dużo niższy – sprawdź, co możesz zrobić.
Załóż konto osobiste dla zmotoryzowanych
Masz już rachunek osobisty w banku? Pomyśl o zmianie konta na produkt dedykowany zmotoryzowanym – dzięki temu zyskasz dostęp do wielu atrakcyjnych rozwiązań.
Ciekawym przykładem jest Moto Konto dostępne w ofercie Toyota Banku. Każdy posiadacz może pobrać specjalną aplikację na smartfon, aby uzyskać zwroty wydatków za paliwo. Cashback może wynieść nawet 10% – pod warunkiem spełnienia regulaminowych zapisów. Minimalny zwrot to natomiast 5% wydatków – jest to obwarowane kilkoma kryteriami, które łatwo spełnić.
Nie tankuj na przypadkowej stacji
Gdy pusty bak zaskoczy Cię w trakcie podróży, musisz przygotować na spore wydatki. Tankowanie na przypadkowych stacjach paliw może być droższe nawet o kilka groszy na 1 l benzyny czy oleju napędowego. Unikaj więc takich sytuacji, jeśli chcesz zaoszczędzić.
Tankuj tylko w sprawdzonych miejscach – tam, gdzie zawsze jest taniej. Możesz przy tym skorzystać ze specjalnych aplikacji na smartfon, które zbierają informacje o aktualnych cenach benzyny. Dzięki temu koszt paliwa będzie dużo mniejszy, a wydatki związane z tankowaniem pozwolą na poczynienie oszczędności.
Zacznij jeździć ekonomicznie
Ekonomiczna jazda pozwala na ograniczenie zużycia paliwa, a co za tym idzie – zmniejszenie wydatków na stacji benzynowej. Warto przestawić się na oszczędne podróżowanie, stosując się do kilku poniższych wskazówek.
Oto, co możesz zrobić:
- zaraz po ruszeniu zmień bieg na wyższy
- hamuj silnikiem
- unikaj jazdy zakorkowanymi ulicami
- poruszaj się z równomierną prędkością
- ogranicz hamowanie i przyspieszanie.
Stosując się do wszystkich powyższych wskazówek, wydatki związane z tankowaniem znacznie spadną. Szybko odczujesz oszczędności, a kolejne podwyżki nie będą nadmiernym obciążeniem domowego budżetu.