niedziela, grudzień 22, 2024
czwartek, 30 lipiec 2015 16:15

(Nie)bezpieczne wakacje

Urlop! Czekałaś na niego od miesięcy! Aby móc w pełni cieszyć się pobytem, przygotuj się na niespodziewane okoliczności. Upał, zmiana miejsca i klimatu obniżają odporność, co zwiększa ryzyko infekcji intymnych.

Mają one różne źródła – baseny hotelowe, łaźnie, sauny, syntetyczne kostiumy kąpielowe, mokre ręczniki, przygodny seks, bakterie… Dowiedz się, jak uniknąć schorzenia lub szybko sobie z nim poradzić. Zwłaszcza, że dostęp do lekarza za granicą może być utrudniony!

Intymne S.O.S. – jakie są niepokojące sygnały?
Uważnie obserwuj swoje ciało. Przykładem jest wydzielina z pochwy - gdy jesteś zdrowa, ma ona przejrzysty lub białawy kolor oraz jest bezwonna. Jeśli zabarwienie się zmienia, a zapach zaczyna być intensywny to znak, że zachodzą chorobowe zmiany w organizmie. Innymi niepokojącymi sygnałami są swędzenie i pieczenie miejsc intymnych lub ból podczas oddawania moczu.

O tym nie możesz zapomnieć!
Na wyjeździe dostęp do ginekologa jest zazwyczaj utrudniony. Postaw więc na profilaktykę oraz - gdyby jednak nie udało Ci się ustrzec przed schorzeniem – wyposaż swoją wakacyjną apteczkę w skuteczny lek! Oto przydatne wskazówki:

- Bawełniana bielizna to najlepsze rozwiązanie na upalne dni - skóra musi oddychać!
- Po kąpieli należy się przebrać - unikaj przesiadywania w mokrym stroju kąpielowym oraz siadania na wilgotnym ręczniku!
-Nigdy nie siadaj na deskę klozetową w miejscu publicznym!
-Będąc w saunie, zawsze podłuż pod pupę prywatny, suchy ręcznik!
-Wakacyjna spontaniczność sprzyja nowym znajomościom oraz kontaktom seksualnym. Pamiętaj, aby zawsze zabezpieczyć się prezerwatywą! Unikniesz w ten sposób ryzyka przeniesienia ewentualnych chorób zakaźnych (np. zakażenia grzybiczne i bakteryjne, rzeżączka, a nawet wirus HIV)!
- Jeśli miesiączkujesz podczas urlopu, pamiętaj, że w warunkach podwyższonej temperatury i częstszego kontaktu z wodą, dużo częściej trzeba wymieniać środki higieniczne!

Przezorny zawsze zabezpieczony!
Czasami nawet najlepsza profilaktyka nie pomoże nam uchronić się przez zakażeniem. Nie zapomnij spakować do apteczki preparatu, który pomoże Ci w trudnej sytuacji. Przykładem leku dostępnego bez recepty jest Tantum Rosa. Zawarta w nim benzydamina działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i miejscowo znieczulająco.

Tantum Rosa to lek OTC. Zawiera chlorowodorek benzydaminy. Dzięki jego obecności lek posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające i odkażające. Preparat szybko się wchłania, gromadząc się w tkankach objętych procesem zapalnym oraz łagodzi objawy infekcji. Zmniejsza obrzęk, przekrwienie śluzówki pochwy i sromu.

Tantum Rosa można stosować na dwa sposoby:
- wewnętrzne, do przepłukiwania pochwy (przy pomocy specjalnego irygatora);
- zewnętrznie do przemywań okolic krocza, okładów lub nasiadówek;

 

Dystrybutor - Angelini Pharma Polska
Cena: 10 saszetek o. 28 zł – nowa niższa cena!
OTC - Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Dossier:
TANTUM ROSA,
53,2 mg/g, proszek do sporządzania roztworu dopochwowego.
1 g proszku zawiera 53,2 mg/g benzydaminy chlorowodorku (Benzydamini hydrochloridum).
1 saszetka (9,4 g) zawiera 500 mg benzydaminy chlorowodorku.

Wskazania do stosowania:
Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w: przebiegu zapalenia sromu i pochwy, przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii, profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii, połogu.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wchodzącą w jego skład.
Podmiot odpowiedzialny:
Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A. Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.