Lek, przyprawa, afrodyzjak?
Cynamon w kuchni
Choć w kuchniach wschodu przyprawa ta jest używana do wzbogacania smaku duszonego mięsa i sosów, a w Maroku czy Iranie do tradycyjnych potraw z jagnięciny, nam cynamon kojarzy się przede wszystkim jako nieodzowny składniki wszelkich potraw z jabłek. I słusznie, bo choć to nie jedyne połączenie smaków, które kojarzą się z obecną porą roku, to właśnie teraz, gdy złota polska jesień trwa, smakuje najlepiej. Kto z nas nie da się skusić na domową szarlotkę, uwiedziony zapachem jabłek z cynamonem? Aby przygotować słodki podwieczorek wystarczy kilka jabłek, cynamon, miód lub cukier i – wedle uznania oraz potrzeb – goździki, migdały czy orzechy. Jeśli ochota na pyszne jabłuszko z wariacją cynamonowej nuty najdzie nas w środku dnia, możemy sięgnąć po plasterki suszonego jabłka z cynamonem (Crispy Natural) - to niskokaloryczne przekąski owocowe, które zachowują aromat oraz właściwości odżywcze naturalnych owoców, a przy tym są niezwykle chrupiące i smaczne.
Cynamon doskonale komponuje się także z winem, czekoladą oraz oczywiście z kawą – to ostatnie połączenie świetnie sprawdza się również w łazience. Relaksacyjny peeling (kawa parzona, cynamon, trochę olejku) cudownie rozgrzewa i odpręża.
Cynamon w sypialni
Może nie każdy wie, ale cynamon jest również znanym afrodyzjakiem. Już bogini miłości, Afrodyta, dodawała go do swoich pokarmów - poprawia krążenie krwi, rozgrzewa i pozytywnie wpływa na apetyt miłosny zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Usuwa także zmęczenie i działa rozweselająco. W perfumach cynamon (bardzo często połączony z kardamonem), to składnik nut słodkich – podnieca, przykuwa uwagę i rozpala zmysły…