sobota, listopad 02, 2024
czwartek, 09 czerwiec 2022 15:50

Lipoliza iniekcyjna i karboksyterapia, czyli walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej

lipoliza iniekcyjna lipoliza iniekcyjna pixabay

Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem wielu osób. Zbyt grube uda, pośladki, nogi czy brzuch nie tylko źle wyglądają, ale także powodują duży dyskomfort psychiczny.

To samo dotyczy podwójnego podbródka. Zwykle proces odchudzania polega na stosowaniu diety i uprawiania różnych form aktywności fizycznej. Te starania mogą okazać się niewystarczające. Wówczas z pomocą przychodzą zabiegi wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej – m.in. lipoliza iniekcyjna i karboksyterapia. Na czym one polegają i jakie efekty można osiągnąć dzięki ich stosowaniu?

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg pozwalający na efektywną i trwałą redukcję tkanki tłuszczowej. Nie łączy się z bólem i możliwością powikłań, które mogą mieć miejsce podczas operacji chirurgicznej. Stosowana podczas zabiegu fosfatydylocholina PPC powoduje redukcję lipidów we krwi i wspomaga leczenie zatorów tłuszczowych. Po dostaniu się do komórek doprowadza do skutecznego rozpadu trójglicerydów. Wraz z lipoproteidami trafiają one do wątroby, gdzie ulegają rozkładowi. W praktyce zabieg lipolizy iniekcyjnej pozwala na zredukowanie tkanki tłuszczowej w okolicy: brzucha, nóg, pośladków, ód i rąk. Wspomaga także usuwanie fałd na plecach i brzuchu oraz podwójnego podbródka. Zabieg nie może być wykonany u osób nadmiernie otyłych, a także cierpiących na schorzenia nerek i wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi i infekcje skóry w miejscu planowanych wstrzyknięć preparatu. Lipoliza iniekcyjna (https://bemedica.pl/zabieg/lipoliza-iniekcyjna) nie może być również wykonana u kobiet w ciąży lub karmiących.

Na czym polega karboksyterapia?

Karboksyterapia jest zabiegiem medycyny estetycznej polegającym na wstrzykiwaniu czystego dwutlenku węgla w tkanki podskórne przy pomocy igły oraz specjalistycznego urządzenia. Dwutlenek węgla wstrzyknięty pod skórę powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co z kolei przyczynia się do większego przepływu krwi, substancji odżywczych i tlenu do wybranego miejsca. Taki proces usprawnia drenaż limfatyczny, poprawia metabolizm i mikrokrążenie, zwiększa produkcję kolagenu oraz odnawia komórki. W praktyce karboksyterapia powoduje nie tylko redukcję tkanki tłuszczowej i zmarszczek, ale także wpływa na usuwanie cieni i obrzęków pod oczami i poprawę elastyczności skóry. Inne wskazania to: cellulit, rozstępy, blizny i łysienie. Zabiegowi nie mogą poddać się osoby cierpiące na jaskrę, nieuregulowaną cukrzycę, epilepsję, nieprawidłowe ciśnienie krwi, hemofilię, nowotwory, niewydolność nerek i serca, a także choroby płuc, i skóry. Przeciwwskazania to również ciąża, laktacja oraz poddawanie się chemioterapii.