niedziela, grudzień 22, 2024
wtorek, 21 czerwiec 2022 15:41

Mezoterapia – poznaj ten zabieg

szkolenia mezoterapia igłowa szkolenia mezoterapia igłowa pixabay

Metodą pozwalającą leczenie tkanki tłuszczowej, cellulitu jest mezoterapia. Zabieg mezoterapii polega na wstrzyknięciu mikro ilości substancji leczniczych bezpośrednio pod skórę, w bezpośrednie sąsiedztwo leczonego problemu.

Istnieją rożne metody mezoterapii, wśród nich tzw. mezoterapia mikroigłowa. W ten sposób dostarcza się substancje biologicznie
czynne do warstw znajdujących się poniżej, skutecznie poprawiając stan skóry. Mezoterapia bezigłowa usuwa bariery, które stworzyła mezoterapia igłowa. Zabieg mezoterapii igłowej może leczyć większe obszary skóry. Pacjenci mogą szybciej wrócić do normalnych zajęć. Odwieczne dążenie do idealnej skóry skłoniło wielu klientów do pójścia „pod igłę”.

Tak samo do pobudzenia mieszków włosowych zastosowanie ma mezoterapia igłowa. Z nowoczesną metodą otrzymasz efekt pięknych, elastycznych i gęstych włosów. Liczne mikronakłucia skóry aktywują naturalne procesy regeneracji tkanek, dając spektakularny efekt odmłodzenia. I takie zadanie ma zadanie ma mezoterapia mikroigłowa.

 

Proces mezoterapii 

Proces mezoterapii jest bardzo prosty. Podczas zabiegu mezoterapii składniki odżywcze, witaminy i minerały niezbędne do eskalacji wzrostu włosów są wstrzykiwane bezpośrednio poprzez mikrowstrzyknięcia w skórę głowy wokół dotkniętego chorobą obszaru.

Aplikacja kosmetyków tą metodą jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń skóry. Służy do leczenia rozstępów, redukcji cellulitu, odmładzania szyi i twarzy, wygładzania zmarszczek i korekcji blizn. Korzyści nie ograniczają się tylko do zastosowań kosmetycznych. Jest również rozszerzony o leczenie bólu spowodowanego zapaleniem stawów, zapaleniem ścięgien,
zapaleniem kaletki i innymi schorzeniami mięśniowo-szkieletowymi. Inną aplikacją wykorzystującą mezoterapię jest uporczywe upłynnianie tkanki tłuszczowej i skuteczne sugerowanie utraty wagi. Leczy się nim również łysienie lub wypadanie włosów.

Zabiegiem tym jest mezoterapia skóry głowy. Badania wykazały, że najwyższą skutecznością i szybko oczekiwane rezultaty przynosi mezoterapia igłowa głowy. Kiedy profilaktyka pielęgnacji skóry głowy rozpoczęła się odpowiednio wcześnie, to już po pierwszym zastosowaniu wyraźny spadek wypadania włosów co znaczy, że zadziałała mezoterapia igłowa skóry głowy.  Zabiegi skóry po zabiegu mezoterapii. Po zabiegu mezoterapii wskazane jest usunięcie pozostałości składnika nałożonego podczas zabiegu oraz zmycie nakłuwanego miejsca środkiem dezynfekującym. Podczas zmywania/oczyszczania skóry wymagane jest zachowanie szczególnej higieny by nie oprowadzić do zakażenia. Jeszcze przez kilka dni należy nakłute miejsca „kremować „kremem sprawdzonej jakości. Zrezygnować z gorących i zimnych kąpieli. Należy unikać promieni słonecznych. Zalecana jest rezygnacja z makijażu co najmniej przez 24 godziny. Kiedy mogę spodziewać się rezultatów po mezoterapii?

Leczenie wypadania włosów mezoterapią przynosi bardzo szybko efekty. Zdecydowanie szybciej niż jakiekolwiek inne zabiegi odbudowy włosów. W niektórych przypadkach pacjenci zgłaszali pozytywne oznaki wzrostu włosów po pierwszej sesji mezoterapii. Chociaż zazwyczaj optymalnych rezultatów po zabiegu mezoterapii można oczekiwać co najmniej po piątej sesji. Wyniki wzrostu włosów po leczeniu wypadania włosów mezoterapią mogą się różnić w zależności od rożnego rodzaju uwarunkowań pacjenta.

Czas sesji mezoterapii całkowicie zależy od obszaru, który wymaga leczenia. Wypadanie włosów, przerzedzenie włosów, łysienie lub łysienie typu męskiego wzbudziły wiele uwagi w mediach i na forach publicznych. W szczególności metoda leczenia którą jest mezoterapia skóry głowy.  Czy zabieg mezoterapii jest bolesny i kto go wykonuje? Podobnie jak podczas zabiegu mezoterapii składniki odżywcze są wstrzykiwane w warstwę tłuszczową pod skórą, ale żyły i mięśnie nie są „ruszane”, więc pacjent nie odczuwa bólu. Chociaż niewielu pacjentów zgłaszało, że odczuwali szczypanie lub pieczenie w trakcie i po zabiegu. Aby złagodzić uczucie pieczenia, osoba wykonująca zabieg może podać maść lub żel, który można nałożyć na leczony obszar. Nie należy poddawać się zabiegowi mezoterapii osobie nie będącej specjalistą/lekarzem w tym zakresie.  Ile potrzeba odbyć sesji mezoterapii? Aby zakończyć zabieg odbudowy włosów, potrzeba od dziesięciu do piętnastu sesji mezoterapii, a każda sesja mezoterapii będzie przeprowadzana z tygodniową przerwą. Czas sesji mezoterapii może wynosić od 10 do 30 minut w zależności od obszaru, który ma być leczony z powodu utraty włosów. Jakie są możliwe skutki uboczne mezoterapii? Mezoterapia jest procesem bezpiecznym i nie ma żadnych skutków ubocznych, o które należy się martwić. Chociaż u niewielu pacjentów odnotowuje się, że na leczonym obszarze mogą pojawić się siniaki mogące utrzymać się dłużej niż tydzień. Zabieg jest bezbolesny, a skutki uboczne są bliskie zeru. Jednakże zanim zdecydujesz się na mezoterapię odbudowującą strukturę włosa, najlepiej skonsultuj się z ekspertem.

Jeśli zajmujesz się kosmetologią profesjonalnie, z pewnością zainteresuje Cię szkolenie mezoterapia - https://beautyestetic.pl/szkolenie/szkolenia-mezoterapia-iglowa/

Szkolenie organizuje sprawdzona firma szkoleniowa Beautyestetic z Katowic.