Niedobory tego składnika wpływają na ogólną kondycję skóry, która traci swoją grubość i elastyczność oraz staje się podatna na powstawanie zmarszczek. Rozwiązaniem umożliwiającym zachowanie pięknej i zdrowej skóry niezależnie od wieku są kosmetyki z kolagenem optymalnie uzupełniające jego braki w skórze. Dlaczego warto stosować kosmetyki kolagenowe? Czy kolagen działa tylko na skórę?
Kolagen, czyli podpora dla skóry
Białko obecne w skórze odpowiadające za jej grubość, jędrność oraz elastyczność to kolagen, który jednocześnie jest składnikiem aktywnym kosmetyków pielęgnacyjnych i suplementów. Kosmetyki z kolagenem mają przeciwdziałać jego degradacji w organizmie dostarczając kolagen skórze i aktywizując produkcję tego składnika.
Produkty z kolagenem doskonale sprawdzają się także jako suplementy diety. Jest on nie tylko składnikiem tkanki łącznej, ale również budulcem kości, stawów i chrząstek, dlatego kolagen na stawy dba o wnętrze naszego organizmu dostarczając mu niezbędnych składników odżywczych wspomagających odnowę komórek. Aminokwasy budulcowe działają odbudowująco poprawiając stan stawów, a jednocześnie są remedium na problemy ze skórą – zwiększają jej gęstość i pozwalają zachować młody wygląd.
Jak prawidłowo dbać o pielęgnację skóry?
Prawidłowa pielęgnacja skóry to odpowiednio dobrane produkty dostosowane do jej indywidualnych potrzeb. Jednym z nich są kosmetyki kolagenowe Colway, które kompleksowo nawilżają i odmładzają skórę pobudzając produkcję kolagenu.
Kosmetyki z kolagenem wyróżniają się niezwykłą skutecznością i wielozadaniowością. Te innowacyjne produkty zawierają naturalne składniki kompatybilne z potrzebami ciała. Kolagen rybi intensywnie nawilża i ujędrnia skórę wygładzając zmarszczki i zapobiegając powstawaniu kolejnych, dzięki czemu ma silne właściwości przeciwstarzeniowe. Kosmetyki kolagenowe i ich odżywcze działanie doskonale sprawdzają się także w przypadku problemów skórnych, zaczerwienień, ukąszeń i oparzeń.
Pielęgnacja skóry jest ściśle powiązana z ilością kolagenu, dlatego warto unikać czynników, które mogłyby przyśpieszyć jego degradację. Poziom kolagenu w organizmie zmniejsza się między innymi na skutek diety wysokocukrowej, palenia papierosów i nadmiernej ekspozycji skóry na promienie słoneczne.