Pojemnik na gruz – co należy wiedzieć?
Realizując remont lub budowę, koniecznie trzeba pomyśleć o tym, co się stanie z powstającymi w trakcie prac odpadami. Jeśli ich ilość przekracza wielkość bezpłatnego odbioru przez gminę, konieczne jest wynajęcie odpowiedniego kontenera w przedsiębiorstwie zajmującym się odbiorem takich ładunków.
Warto pamiętać, że rodzaj pojemnika należy dostosować do odpadów, których chcemy się pozbyć. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak Eko-Logis, który oferuje kontenery w Lesznie, a także w wielu innych miejscowościach południowej i zachodniej Polski. Zamówimy tutaj kontenery potrzebne do wywozu gruzu, ale także pojemniki na zmieszane odpady, takie jak choćby gruz z ziemią lub śniegiem, oraz kontenery na pozostałe elementy budowlane i przemysłowe, w tym wielkogabarytowe. Sprawdź ofertę na Eko-logis.pl - kontenery w Lesznie.
Najczęściej wybierane kontenery
Większość firm oferuje pojemniki różnej wielkości. Do najpopularniejszych pojemności należą 4 i 7 m³, które w swojej ofercie posiada również Eko-Logis. Ten pierwszy o wymiarach 250 × 150 cm i wysokości 110 cm, jest idealny do małych remontów, drobnych wyburzeń oraz niewielkich prac porządkowych. Może się w nich zmieścić nawet 10 ton odpadów. Z kolei ten większy o wymiarach 270 × 170 cm i wysokości 160 cm, doskonale sprawdzi się na każdej budowie lub przy dużym remoncie, a nawet podczas przeprowadzki, gdy wiele rzeczy trzeba przy okazji wyrzucić.
Odpadem, który najczęściej wywożony jest w kontenerze, jest gruz. W zależności od prowadzonych prac dzieli się on na betonowy, ceglano-betonowy, ceglany lub mieszany. Do jego gromadzenia, a następnie wywózki, najlepiej wybrać pojemnik typu mulda, który jest dostosowany do bramowego systemu załadunku.
Ważna segregacja
Wśród pojemników na odpady, są również i te do segregowania, przeznaczone dla konkretnej grupy śmieci: niebieskie na papier i tekturę, białe – szkło bezbarwne, zielone – szkło kolorowe, żółte – metale, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe oraz brązowe na tzw. odpady zielone. Warto korzystać z nich na co dzień, by minimalizować negatywny wpływ śmieci na środowisko.