Dodatkowo występuje w wielu fakturach i wersjach kolorystycznych. Sprawdź, jaka jest charakterystyka tego rodzaju rozwiązania!
Właściwości sufitów napinanych
Sufity napinane wykonywane są z termokurczliwej folii PCV lub tkaniny poliestrowej. Montowane są na aluminiowych profilach umieszczonych na obwodzie pomieszczenia. Montaż sufitu trwa kilka godzin i przebiega poprzez nagrzewanie i napinanie membrany.
Sufity napinane wykonywane są zamówienie i po dokładnym pomiarze pomieszczeń. W ich montażu nie przeszkadzają nierówne kąty i słabe stropy. Na rynku dostępna jest pełna gama kolorystyczna membran. Można wybierać spośród tych całkiem matowych, półmatowych, połyskujących lub satynowych. Na specjalne zamówienie klienta wykonuje się indywidualne nadruki.
Zalety sufitów napinanych
Sufity napinane mają wiele zalet. To szybkie i efektowne rozwiązanie. Materiał membrany jest niepalny i nieprzemakalny. Dodatkowo może być odporny na osadzanie się grzybów i pleśni. Sufit napinany to doskonały pomysł na ukrycie: rur, kabli, elementów konstrukcyjnych, nierównych powierzchni sufitów właściwych i spękań farby lub starego tynku. Taki sufit nie obciąża stropów i obniża pomieszczenie jedynie o kilka centymetrów. Dodatkowo sufit napinany jest wyjątkowo łatwy w utrzymaniu w czystości, a w przypadku wystąpienia takiej konieczności, można go zdjąć i ponownie założyć.
Doskonałym pomysłem na optyczne powiększenie pomieszczenia są montowane sufity napinane o wysokim połysku lub o strukturze tafli lustra. Świetnie wyglądają także sufity podświetlane. Uzyskuje się wówczas równomierne oświetlenie całej powierzchni. W przypadku sufitów napinanych ograniczenia w ich aranżacji właściwie nie występują – można je stopniować, wprowadzać w nie oświetlenie lub stosować inne efekty wizualne.