To takie informacje, dobrze posegregowane i precyzyjnie aktualizowane, są podwaliną każdej działalności.
Kiedy skorzystać ze wsparcia we wprowadzaniu danych?
Przedsiębiorca, decydując o tym, kogo zatrudnić, bierze pod uwagę kwalifikacje, talent i doświadczenie. Konstruuje swoją załogę tak, żeby mogła się ona w jak największym stopniu przyczynić do wzrostu firmy. W każdym przedsiębiorstwie można jednak wyróżnić działania, które są niezbędne, ale wykonywanie ich przez własnych pracowników nie pozwoliłoby im w pełni rozwinąć swojego potencjału w bardziej kluczowych dla firmy obszarach. Właśnie wtedy warto pomyśleć o outsourcingu w zakresie InputUp – rejestracja korespondencji.
Firmy takie, jak np. Rhenus Data Office Polska, za pośrednictwem usługi wprowadzania danych do systemów klienta, pozwalają przedsiębiorcy odciążyć swoich pracowników. W tego typu działaniach bardzo duże znaczenie ma cierpliwość oraz precyzja. Dzięki nim możliwa jest m.in.:
- skuteczna weryfikacja zawartości kontraktów;
- bezbłędne wprowadzanie danych z umów, faktur i innej dokumentacji;
- weryfikowanie poprawności danych, które następnie wykorzystywane są w kluczowych dla firmy procesach, takich jak np. obsługa zamówień;
- opieka nad bazą danych, usuwanie duplikatów i przeciwdziałanie chaosowi.
Co jeszcze warto wiedzieć o profesjonalnej usłudze wprowadzania danych?
Takie przekazanie procesu na zewnątrz przeważnie odbywa się na bardzo jasnych warunkach, a więc klient płaci usługodawcy za rzeczywistą ilość wprowadzonych danych. Brak tu miejsca na jakiekolwiek wątpliwości i niejasności. Dodatkowo firmy realizujące takie zadania dopasowują się do aktualnego zapotrzebowania klienta na usługę. Bez takiej pomocy przedsiębiorca musiałby podejmować trudne decyzje, decydując o tym, jak podzielić czas i uwagę swoich pracowników między ich regularne obowiązki a wprowadzanie danych. Outsourcing sprawia, że każda zatrudniona osoba może skupić się na zadaniach, które mają większe znaczenie strategiczne.
Gdzie odbywa się wprowadzanie danych?
Usługi realizowane są w zewnętrznych biurach. Dzięki temu, że zajmują się nimi doświadczone osoby, pracujące na wydajnych, nowoczesnych komputerach, całość zachodzi tak sprawnie, jak to tylko możliwe. W efekcie przedsiębiorca nie musi dłużej przejmować się tym, że baza nie jest dostatecznie regularnie aktualizowana. To, co bardzo istotne w czasach RODO, to bezpieczeństwo wprowadzania danych. Bazy obejmują w końcu wrażliwe informacje, takie jak np. szczegółowe dane o kontrahentach, partnerach czy sekrety firmy, o których nie powinna dowiedzieć się konkurencja. Rzetelni usługodawcy stosują szereg zaawansowanych rozwiązań, dzięki którym nikt nieupoważniony nie ma dostępu do dokumentacji klienta.