Apartamenty w Zakopanem nie muszą być takie drogie
Trudno zaprzeczyć temu, że w sezonie ceny za nocleg idą w górę. To prawa rynku i nie możemy na to nic poradzić. Zamiast załamywać ręce, warto znaleźć czas i zaplanować zimowy wypoczynek odrobinę wcześniej niż zwykle.
Skorzystaj z pomocy stron internetowych, które wyszukują propozycje noclegowe w wielu popularnych miastach w korzystnych cenach. Na takiej stronie w pole wyszukiwania wpisz ,,apartamenty Zakopane”.
Wynikiem będzie cała lista dostępnych możliwości noclegowych – wybierz odpowiednią dla siebie i swojej rodziny. Pamiętaj jedynie o tym, żeby zrobić to odpowiednio wcześniej, wtedy ceny będą niższe.
Jeśli nie lubisz sportów zimowych…
Musisz wiedzieć, że Zakopane oferuje wiele rozrywek również dla tych, którzy nie jeżdżą na nartach czy desce snowboardowej. Oto najciekawsze z nich:
Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
Niewielu wie, że Zakopane jest domem Stanisława Ignacego Witkiewicza, wielkiego artysty, którego prace można oglądać na całym świecie. Ku jego czci powstał teatr jego imienia. Jeśli jesteś fanem Witkiewicza lub chętnie oglądasz sztuki teatralne, warto odwiedzić to miejsce.
Słynne zakopiańskie Krupówki
Nie mogło ich zabraknąć na tej liście, bo być w stolicy Tatr i nie zobaczyć Krupówek to duży błąd! Główny deptak, niegdyś był uważany za reprezentacyjną część miasta. Niektórzy jednak przestali o nim tak myśleć, gdy zobaczyli go na żywo po raz pierwszy.
Prawdą jest, że znajdziemy na tym mierzącym ponad kilometr długości deptaku, różnego rodzaju stragany z pamiątkami, które niekoniecznie są związane ze stolicą Tatr.
Jeśli jednak ktoś chce, z tłumu turystów oraz chińskich dewocjonaliów znajdzie prawdziwą, góralską restaurację czy stoisko z oryginalnymi oscypkami. Nieliczni, którzy potrafią uważnie słuchać, z ulicznego gwaru mogą dosłyszeć stukot końskich kopyt oraz wesołe pogwizdywanie gazdy.
Prawdziwe Zakopane znajdziesz na skraju Krupówek, w kościele pw. Świętej Rodziny. Oprócz pięknego wnętrza w stylu neoromańskim, świątynia może pochwalić się również wspaniałym otoczeniem – widokiem na całą Gubałówkę.
Dla wymagających znajdą się również apartamenty w Zakopanem, które oferują podobny widok ze swoich okien.
Gubałówka – najpopularniejsze miejsce po polskiej stronie Tatr
Nie musisz wspinać się na nią samodzielnie: zimą szczególnie polecana jest kolejka, którą można przejechać prawie 1400 metrów. Podczas jazdy, przez te cenne 5 minut będziesz mógł podziwiać zapierające dech w piersiach górskie cuda natury. Poza tym, na Gubałówce rozciąga się taras widokowy, który zaoferować może takie widoki jak: Giewont, Hala Gąsienicowa oraz jej otoczenie oraz panoramę Zakopanego.
Dla aktywnych również mam dobrą wiadomość. Odpowiadając na liczne potrzeby turystów, wokół Gubałówki powstały niezliczone trasy spacerowe o różnej trudności. Podczas słonecznej pogody warto, idąc w swoim tempie, podziwiać piękno górskich szczytów.
Dla narciarzy: stoki dla początkujących i zaawansowanych
Poniżej przeczytasz o najpopularniejszych stokach narciarskich w Zakopanem. Zostały one uporządkowane od najtańszego do najdroższego. Jeśli planujesz szaleństwo na stoku, najlepiej szukaj apartamentów w Zakopanem blisko nich.
- Polana Gubałówka – jednodniowy karnet ok. 62 zł
Polecana dla początkujących oraz średniozaawansowanych narciarzy.
- Nosal – jednodniowy karnet ok. 75 zł
Szerokie trasy oraz łagodne stoki są idealne dla dzieci oraz początkujących. Chętni mogą skorzystać ze szkółki narciarskiej.
- Polana Szymoszkowa – jednodniowy karnet ok. 100 zł
Mała kolej jest dedykowana początkującym, natomiast druga zawozi spragnionych zimowego szusowania na sam szczyt Gubałówki.
- Kasprowy Wierch – jednodniowy karnet ok. 150 zł
Właściciel przygotował dla wymagających narciarzy dwie czarne trasy.