sobota, grudzień 21, 2024
piątek, 28 luty 2020 13:19

Co zrobić, gdy swędzi i piecze?

Trivagin Trivagin

Zdaniem wielu ginekologów, wiedza Polek na temat swojego zdrowia intymnego jest niepokojąco niska. Kobiety zapominają o profilaktyce i często bagatelizują wczesne symptomy infekcji, co może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia i powikłań.

 

Powszechny jest także problem wstydu. Kobiety krępują się rozmawiać o schorzeniach intymnych, nawet w gronie najbliższych przyjaciółek czy rodziny (mama, siostra). Tak naprawdę strach przed rozmową jest nieuzasadniony, bo infekcje intymne to powszechny problem, którego doświadcza większość kobiet, przynajmniej raz w życiu. Najważniejsza jest profilaktyka, ale czy potrafimy odpowiedni

 

zareagować, gdy już pojawi się infekcja? Czy potrafimy ją rozpoznać? Najczęstszymi objawami infekcji intymnych: świąd, pieczenie, zaczerwienienie narządów płciowych, nieprzyjemny zapach i nieprawidłowa konsystencja wydzieliny z pochwy, ból podczas stosunku. Symptomy infekcji są niekomfortowe, bolesne, często uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie i wykluczają z aktywności seksualnej.

Co ważne, kobiety mają trudność z rozpoznaniem przyczyny infekcji intymnej i jej rodzaju, a co za tym idzie, nie wiedzą, jak sobie z nią poradzić. Warto wiedzieć, że najczęstszymi typami infekcji intymnych są infekcje bakteryjne i grzybicze.

Infekcje bakteryjne – występują, gdy dochodzi do zachwiania naturalnej równowagi między poszczególnymi rodzajami bakterii. Niektóre nadmiernie się rozmnażają i podrażniają śluzówkę pochwy i sromu. Rozwija się stan zapalny. Najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowa lub nadmierna higiena miejsc intymnych, antybiotykoterapia, zaburzenia hormonalne i kontakty seksualne. Infekcje bakteryjne cechują szare, wodniste upławy o nieprzyjemnym, rybim zapachu.

 

Infekcje grzybicze – często są nazywane drożdżycą lub kandydozą, ponieważ w 90% przypadków odpowiada za nie grzyb Candida albicans. Zarazić się można w trakcie kontaktów seksualnych, ale również na siłowni, basenie, saunie, czy w publicznej toalecie. Wpływ na ten rodzaj infekcji może mieć także antybiotykoterapia i nieprawidłowa dieta (za wysoki poziom cukrów we krwi). Głównym objawem jest biała, gęsta wydzielina z pochwy oraz świąd i pieczenie okolic intymnych.

 

Chociaż przyczyny i rodzaje infekcji intymnych bywają różne, schemat postępowania powinien być ten sam. Jeśli zawiedzie profilaktyka, należy natychmiast reagować i obserwować swój organizm. Warto zaopatrzyć domową apteczkę w preparat, który przyniesie natychmiastową ulgę w świądzie i pieczeniu, zarówno w przypadku infekcji bakteryjnych, jak i grzybiczych.

 

Natychmiastowo łagodzi świąd i pieczenie okolic intymnych

 

Trivagin żel to wyrób medyczny do stosowania pomocniczo w leczeniu infekcji okolic intymnych. Łagodzi objawy infekcji grzybiczych i bakteryjnych, takie jak: świąd, pieczenie, zaczerwienienie i podrażnienia towarzyszące upławom.

 

Natychmiastowa ulga w świądzie i podrażnieniu intymnym u 100% kobiet*.

 

Nawilża, przywraca naturalną barierę ochronną okolic intymnych (chroni przed rozwojem flory patogennej). Utrzymuje właściwe pH, wspomaga odbudowę naturalnej flory bakteryjnej sromu i krocza.

 

Wygoda stosowania – nie brudzi bielizny, nie pozostawia uczucia lepkości, dostępny bez recepty.

 

Stosowanie: na czyste i osuszone okolice intymne 2-3 razy dziennie, w zależności od potrzeb. Przed i po użyciu dokładnie umyć ręce.

 

Produkt przeznaczony dla kobiet i dzieci od 3 roku życia.

 

Trivagin żel

 

Trivagin żel

 

Opakowanie: 30 ml

 

Cena: ok. 19 zł

 

Verco S.A.

 

www.trivagin.pl