Według raportu „Seksualność Polaków 2011” przeprowadzonego przez prof. Zbigniewa Izdebskiego, na rozpoczęcie współżycia z każdym rokiem decyduje się coraz więcej młodych dziewcząt. Odsetek kobiet podejmujących inicjację seksualną w wieku 15-16 wzrósł trzykrotnie, na przełomie 20 lat. Mimo, że nie można określić najlepszego wieku na podjęcie inicjacji seksualnej (jest to kwestia indywidualna) jednak u osób bardzo młodych istnieje zagrożenie, że decyzja ta nie jest w pełni świadoma. W przyszłości może to szkodliwie oddziaływać na psychikę i dalsze współżycie.
Istnieje wiele obaw, które mogą wpłynąć na wspomnienia dotyczące pierwszego razu. Częstym źródłem lęku u kobiet jest utrata błony dziewiczej. Powodami tych obaw są wyobrażenia o bólu i silnym krwawieniu. Należy więc uświadamiać młode dziewczęta, że towarzyszy temu jedynie nieznaczny dyskomfort. Czasem jednak po pierwszym stosunku powstają niewielkie otarcia i mikrourazy. „W takich sytuacjach bardzo pomocne jest zastosowanie miejscowo działających substancji o właściwościach przeciwzapalnych.” Zaleca dr hab. Prof. UJK Wojciech Rokita.
Podjęciu inicjacji seksualnej towarzyszą też różne zagrożenia, na przykład powikłania zdrowotne: zakażenia, choroby weneryczne oraz infekcje wirusowe: HIV, wirus opryszczki lub brodawczak ludzki. Choroby przenoszone drogą płciową dotyczą najczęściej kobiet młodych - blisko 25% nastolatek aktywnych seksualnie ulega takim zakażeniom.
Dlatego przed rozpoczęciem współżycia konieczna jest odpowiednia edukacja. Niestety zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, nie chroni przed - często spotykanym - zapaleniem okolic intymnych. W walce z tym zagrożeniem kluczowa jest profilaktyka. Zdaniem profesora Wojciecha Rokity „Szczególnie ważne jest wyrobienie u młodych kobiet nawyku dbałości o higienę okolic intymnych, w tym coraz szersze stosowanie preparatów o działaniu przeciwzapalnym zawierających bezpieczne składniki takie jak na przykład chlorowodorek benzydaminy”,.
* Pełen raport eksperta dr hab. prof. UJK Wojciecha Rokity pt. „Inicjacja seksualna a problemy intymne” dostępny na www.tantumrosa.pl
Tantum Rosa jest jedynym na rynku lekiem OTC zawierającym tak skuteczne substancje. Dzięki obecności chlorowodorka benzydaminy posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające i odkażające. Preparat szybko się wchłania, gromadząc się w tkankach objętych procesem zapalnym oraz łagodzi objawy infekcji. Zmniejsza obrzęk, przekrwienie śluzówki pochwy i sromu.
Tantum Rosa można stosować na dwa sposoby:
- wewnętrzne, do przepłukiwania pochwy (przy pomocy specjalnego irygatora);
- zewnętrznie do przemywań okolic krocza, okładów lub nasiadówek;
Najlepiej sięgnij po lek Tantum Rosa przy:
- zapaleniu sromu i pochwy,
- zapaleniu szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii,
- profilaktyce przed- i po operacji ginekologicznej,
- higienie osobistej w okresie połogu.
Dodatkowe informacje:
Potwierdzeniem skuteczności preparatu jest kilkuletnie doświadczenie lekarzy oraz położnych w Polsce i zagranicą, a także liczne badania kliniczne. Między innymi jest to wieloośrodkowe badanie przeprowadzone na grupie ponad 500 kobiet, w które zaangażowano
11 renomowanych klinik i szpitali położniczych z całej Polski. Próba wykazała, że przemywanie krocza przynajmniej dwa razy dziennie preparatem Tantum Rosa charakteryzuje się wysoką skutecznością i szybkością działania w znoszeniu dolegliwości (ból, obrzęk, świąd, pieczenie) okolic intymnych w pierwszych dniach po porodzie, w porównaniu ze standardową higieną krocza – woda z mydłem.
Dystrybutor - Angelini Pharma Polska
Cena: 10 saszetek 30 zł – nowa niższa cena!
OTC - Produkt leczniczy wydawany bez recepty.
Skład: 1 saszetka (9,4g) zawiera 500mg benzydaminy chlorowodorku (Benzydamini hydrochloridum).