wtorek, styczeń 21, 2025
środa, 28 marzec 2012 15:29

Wygraj z cellulitem, dzięki mezoterapii

Mezoterapia igłowa umożliwia likwidację cellulitu, a dodatkowo odchudza wybrane partie ciała. Skuteczność tej terapii polega na wprowadzaniu substancji aktywnych bezpośrednio w tkankę tłuszczową i rozbijaniu komórek tłuszczowych. W efekcie cellulit zostaje zlikwidowany, a skóra staje się gładka i jędrna.

Cellulit czyli lipodystrofia, potocznie zwana „pomarańczową skórką”, powstaje na skutek nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej i zmian budowy tkanki łącznej. Nie jest chorobą, ale stanowi poważny defekt estetyczny, wyjątkowo dokuczliwy latem, gdy chcemy wyeksponować ciało w seksownym stroju kąpielowym. Wg statystyk z dolegliwością tą boryka się aż 95 % kobiet. Cellulit dotyka nawet szczupłe i młode kobiety.

Za deformację struktury tkanki tłuszczowej odpowiada nieprawidłowe krążenie żylno-limfatyczne i zaburzenia hormonalne. Tworzeniu się pomarańczowej skórki, sprzyja też otyłość, palenie papierosów, ciasne ubrania, siedzący tryb życia oraz geny.

Najbardziej narażone na powstawanie niechcianych grudek w obszarze ud i pośladków, jesteśmy w okresie dojrzewania, ciąży i premenopauzy. Zauważono także znaczący związek między antykoncepcją hormonalną i terapią hormonami a powstawaniem cellulitu.

Charakterystycznym objawem lipodystrofii jest nierówna i pofałdowana skóra, z wyraźnie wyczuwalnymi wypukłościami - grudkami nierównomiernie rozłożonego tłuszczu.  Cellulit występuje w postaci twardej, wówczas skóra jest jędrna, a tkanka podskórna przerośnięta. Tę postać lipodystrofii spotyka się głównie u osób młodych i aktywnych fizycznie. Postać wiotka cellulitu z tendencją do utraty jędrności tkanek, właściwa jest dla kobiet mało aktywnych. Ich skóra staje się mniej napięta, uwidaczniają się zagłębienia i pofałdowania. Z kolei u kobiet z wyraźnymi zaburzeniami krążenia, pojawia się cellulit w postaci obrzękowej.  Ten rodzaj cellulitu jest wyjątkowo uciążliwy, ze względu na towarzyszący mu obrzęk, ucisk i bolesność.

- Jedną z najskuteczniejszych, znanych obecnie metod walki z cellulitem jest mezoterapia igłowa. Niezwykłą skuteczność terapii, uzyskuje się dzięki wstrzykiwaniu substancji aktywnej bezpośrednio w zmienione chorobowo miejsce. Jest to znacznie efektywniejsze, niż zewnętrzne nakładanie leczniczego preparatu. Zabieg spopularyzowano w latach 50-tych we francuskich klinikach. Wykonywany przez doświadczonego lekarza, jest całkowicie bezpieczny - mówi dr Beata Kociemba, dermatolog II stopnia, członek Europejskiego Towarzystwa Dermatologicznego ESCAD i Prezes Europejskiego Instytutu Beauty Derm.

Od niedawna na polskim rynku dostępne są wyjątkowo skuteczne preparaty do mezoterapii: Celluform i Cellucare. Unikalna formuła Celluform, oparta na wyciągu z lecytyny zawierającym fosfatydylocholinę, powoduje rozpad komórek tłuszczowych w wybranym obszarze ciała i ich eliminację z organizmu. W efekcie ostrzyknięcia fosfatydylocholiną, nie tylko likwidujemy cellulit, ale też chudniemy ok. 1 -2 cm w obwodzie danej partii ciała. W rezultacie pośladki, uda, ramiona i brzuch stają się szczuplejsze.

Fosfatydylocholina to naturalna substancja, która jest całkowicie bezpieczna i dobrze tolerowana przez organizm.
Zaletą Cellucare jest połączenie zbawiennego dla skóry kwasu hialuronowego, z poprawiającą krążenie kofeiną i pierwiastkami śladowymi, co daje efektywny koktajl do redukowania tkanki tłuszczowej i leczenia zawansowanego cellulitu. Kwas hialuronowy, zawarty w leczniczych ampułkach, pozwala dodatkowo wygładzić i nawilżyć skórę, znacząco poprawiając jej wygląd. Działa też nieznacznie odchudzająco.

Zabieg mezoterapii polega na wprowadzeniu leczniczych preparatów w obszar tkanki tłuszczowej na głębokość od 4 mm do 1 cm za pomocą serii mikronakłuć. Do zastrzyków stosowane są ultra cienkie igły lub specjalny pistolet do mezoterapii. W przypadku dużej wrażliwości na ból, przed zabiegiem można poddać pacjentkę znieczuleniu kremem EMLA. Dla uzyskania widocznej poprawy zalecane są min. 3 zabiegi, przeprowadzane w odstępach 6-8 tygodni. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienie, obrzęk, nadwrażliwość lub ból w ostrzykniętym obszarze ciała. Wszystkie efekty uboczne ustępują w ciągu 7-10 dni.

Mezokoktajle likwidują cellulit, a przy tym pomagają miejscowo zredukować objętość tkanki tłuszczowej, wygładzają i ujędrniają skórę. Uzyskane efekty terapii, należy wspierać dietą, masazami i zwiększeniem aktywności fizycznej.

Zabiegi mezoterapii, z zatasowaniem Celluform i Cellucare przeprowadzane są w, rekomendowanym przez producentów preparatów, warszawskim Instytucie Beauty Derm. Zespół specjalistów pod okiem wykwalifikowanej dermatolog, dr Beaty Kociemby pomógł już wielu pacjentkom uporać się z pomarańczową skórką.

Koszt zabiegów: od 350 zł.
Więcej o mezoterapii: http://beauty-derm.pl/