Krok 1 – Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w godzinę
Przyrost masy ciała i nadmiar tkanki tłuszczowej to podstawowy problem kobiet po ciąży. Oferta gabinetów w zakresie modelowania sylwetki jest różnorodna. Jednym ze sposobów na pożegnanie niepotrzebnych kilogramów może być zabieg kriolizy, niezawodny i przynoszący natychmiastowe efekty. – Do redukcji tkanki tłuszczowej stosowany jest aparat CoolTech™, którego aplikator w sposób kontrolowany schładza tkankę tłuszczową. Precyzyjnie określony czas chłodzenia zapewnia skuteczność zabiegu bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek. Co więcej, zabieg jest bezbolesny, a jego parametry są dopasowane indywidualnie do każdej pacjentki – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w najnowszych rozwiązaniach dla medycyny estetycznej. Rezultatem 60-minutowego zabiegu jest wyszczuplenie takich partii ciała, jak brzuch, pośladki czy uda.
Krok 2 – Żegnaj, pomarańczowa skórko
Wśród metod redukujących cellulit popularny jest zwłaszcza zabieg VelaShape. Jego działanie polega na ujędrnieniu, wygładzeniu oraz zwiększeniu napięcia skóry. Sukces, a zarazem popularność procedury tkwią w połączeniu przełomowej technologii elõs z energią prądu RF i masażem mechanicznym. – W trakcie sesji specjalna głowica przesuwana jest po ciele, a impulsowe podciśnienie wciąga skórę do komory aplikatora, gdzie zostaje ona podgrzana i poddana masującemu działaniu obracających się rolek. Rezultatem zabiegu jest przyspieszenie metabolizmu tłuszczu i uelastycznienie tkanki łącznej, czyli redukcja cellulitu – wyjaśnia ekspert firmy SHAR-POL. Najnowsza, trzecia generacja aparatu pozwala na wykonanie tylko jednego zabiegu, aby trwale usunąć cellulit czy tkankę tłuszczową. W niektórych gabinetach możemy też spotkać kompleksowe programy dedykowane młodym mamom oparte właśnie na wszechstronnym działaniu platformy VelaShape (np. Body After Baby).
Krok 3 – O tym, jak zlikwidować rozstępy
Kolejną bolączką kobiet po porodzie są rozstępy, czyli nieuniknione efekty przyrostu masy ciała. Pojawiają się głównie na brzuchu, udach i piersiach, początkowo mając lekko różowy kolor, by później uwidocznić się w postaci białych paseczków. Rozstępy, które powstają w wyniku rozciągania się skóry i zerwania włókien kolagenowych, można usunąć jedynie poprzez odnowę naskórka. Taki zabieg polega na podgrzaniu kolagenu do odpowiednio wysokiej temperatury przy użyciu technologii elõsTM. Remodelowanie kolagenu w profesjonalnym gabinecie wystarczy, by wygładzić skórę i pozbyć się szpecących ją pasków. – Wybór technologii oraz parametrów zabiegu ustala się, biorąc pod uwagę umiejscowienie rozstępów oraz ich strukturę. Zabieg VelaShape™ jest przeprowadzany na brzuchu, biodrach i udach. Natomiast procedury SublimeTM i SublativeTM (zalecana przy tzw. rozstępach utrwalonych) mogą być wykonywane na całym ciele, również na piersiach – dodaje specjalista.
Krok 4 – Co przywróci skórze jędrność?
Jędrne i gładkie ciało to marzenie wielu z nas. Skóra po ciąży wiotczeje i traci dawną elastyczność, przez co kobieta przestaje czuć się pewnie. Odpowiednio szorstkie masaże, peelingi, kąpiele w mleku, kosmetyki, które w składzie mają retinol czy kwas hialuronowy, to dobre metody, żeby choć w minimalnym stopniu wpłynąć na wygląd ciała. Aby przywrócić mu jednak idealną strukturę, warto rozejrzeć się wśród oferty zabiegów odmładzających, pamiętając, aby wybierać wyłącznie te bezpieczne i sprawdzone. Ekspert, Urszula Sztwiertnia radzi więc dalej: – Sprawdzone zabiegi powinny działać na skórę kompleksowo, aby w trakcie jednej sesji poprawić całokształt wyglądu skóry oraz uzyskać natychmiastowe rezultaty. Fotoodmładzanie ReFirme wpłynie pozytywnie na elastyczność i napięcie skóry, nie powodując żadnych skutków ubocznych. –
Korzystanie z medycyny estetycznej to najszybszy sposób na odzyskanie kondycji sprzed ciąży, a tym samym radości ze swojego ciała i macierzyństwa. Najczęściej wystarczą 2-3 miesiące od porodu, by poddać się zaprezentowanym kuracjom. Przed każdym z zabiegów powinno się jednak skonsultować się z lekarzem, który pomoże pacjentce w ostatecznym wyborze.
Więcej informacji na: www.shar-pol.pl