niedziela, grudzień 22, 2024
sobota, 31 sierpień 2024 13:07

Kiedy stosuje się implanty zębowe? Warszawa

dentalfraternity dentalfraternity pixabay

Ubytki zębów wpływają na wygląd twarzy, stan kości szczękowych, możliwość płynnego i wyraźnego mówienia oraz samopoczucie i atrakcyjność. Piękny uśmiech jest kojarzony z młodością i pomaga w kontaktach towarzyskich oraz biznesowych. Leczenie implantologiczne to alternatywa dla protetyki. Dowiedz się, czym są implanty zębowe i jakie są wskazania do ich zastosowania. 

  1. Jak wygląda leczenie i czym są implanty zębowe — Warszawa 
  2. Jak zbudowany jest implant zęba?
  3. Kiedy jest wskazane wszczepienie implantów?
  4. Jakie są przeciwwskazania do zastosowania implantów zębowych?

Na skutek uwarunkowań genetycznych, chorób, farmakologii, naturalnych procesów starzenia czy urazów mechanicznych możliwa jest strata uzębienia. W takich sytuacjach możliwe jest zastosowanie implantów stomatologicznych. 

Jak wygląda leczenie i czym są implanty zębowe — Warszawa 

Zastanawiasz się nad zastosowaniem implantów zębowych? Warszawa to miasto, w którym z łatwością znajdziesz gabinety oferujące leczenie implantologiczne. Warto najpierw dowiedzieć się, na czym ono polega i z czego jest wbudowany wszczepiany ząb. Zanim dojdzie do leczenia implantologicznego w gabinecie, takim jak dentalfraternity.pl niezbędna jest wizyta kwalifikacyjne, na której lekarz ustali wskazania i przeciwwskazania zdrowotne. Niezbędne okaże się także wykonanie diagnostyki, np. badania RTG. Po zakwalifikowaniu do wszczepienia implantów pacjent otrzymuję plan leczenia i szacunkowy cennik. 

Jak wygląda sam proces? W dużej mierze to zależy od stanu kośćca. W przypadku zaników implantolog może zlecić wykonanie przeszczepów kostnych czy podniesienia dna zatoki. Istnieją także metody nie wymagające tego do odbudowy protetycznej. U pacjentów z całkowitym zanikiem kości możliwe jest zastosowanie implantów zębowych jarzmowych. 

Po wykluczeniu przeciwwskazań zdrowotnych i wybraniu odpowiedniej metody leczenia następuje kolejny etap. Zabieg wszczepienia implantu polega na wywierceniu otworów pod wszczep i umieszczeniu materiału. Następnie śruba zostaje przykryta tkanką i zaszyta. Cały proces jest wykonywany znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Po około 7 do 10 dniach następuję wizyta kontrolna. Natomiast nałożenie koron jest możliwe dopiero po kilku miesiącach.W celu ukrycia braku uzębienia nakłada się tymczasowe uzupełnienia protetyczne w postaci nadbudowy lub mostu. 

Efektem prawidłowe leczenia implantologicznego jest uśmiech, którego nie sposób odróżnić od naturalnych zębów. Ponadto ta metoda w odróżnieniu od zwykłych protez stymuluje wzrost kości szczęki i przeciwdziała jej zanikom. Wszczepianie implantów zębowych daje pacjentowi możliwość nie tylko uzyskania atrakcyjnego uśmiechu, ale także prawidłowego funkcjonowania. 

Istotne, aby po leczeniu implantologicznym zastosować się do zaleceń pozabiegowych. Odradza się spożywania alkoholu i palenia wyrobów nikotynowych przez kilka dni od procedury. Warto unikać gorących potraw, gdyż mogą one spowodować dyskomfort. Zaleca się także odpoczynek i zrezygnowanie z treningów przez pierwszy tydzień od zabiegu wszczepienia implantów zębowych.

Jak zbudowany jest implant zęba?

W jaki sposób są zbudowane implanty stomatologiczne? Mogą być wykonane z tytanu, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, a przy tym istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej. Wszczep składa się z implantu, śruby i łącznika. To właśnie na ten ostatni element nakładana jest korona zębowa.

Kiedy jest wskazane wszczepienie implantu zębowego?

Wskazaniem do leczenia implantologicznego jest ubytek lub całkowite bezzębie. Zaleca się go również u osób, które nie tolerują tradycyjnych rozwiązań protetycznych. Zastosowanie implantów zębowych pozwala na uzyskanie naturalnego efektu, a przy tym wzmacnia kości i utrzymuje atrakcyjny wygląd twarzy.

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania implantów zębowych?

Wśród przeciwwskazań do leczenia implantologicznego wymienia się:

  • choroby dziąseł,
  • zaburzenia metaboliczne, 
  • choroby autoimmunologiczne,
  • ciąża,
  • laktacja,
  • nowotwory,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • choroby serca.

W przypadku wystąpienia tych przeciwwskazań zdrowotnych implantolog zaleci inną metodę leczenia.