niedziela, grudzień 22, 2024
sobota, 13 luty 2021 10:59

Piankowe materace dla dzieci - rodzaje pianek

materace dla dzieci materace dla dzieci

Efektywny sen jest bardzo ważny dla każdego z nas.  Szczególnie istotny jest w przypadku dzieci, które w czasie nocnego wypoczynku regenerują się, rosną, a także przyswajają sobie to, co spotkało je rano.

Pozwala im to się przygotować także na trudy następnego dnia. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego materaca dla dziecka. Jednym z polecanych rodzajów są te wykonane z pianki

Z jakiego rodzaju pianek wykonywane są materace dla dzieci?

Na rynku dostępnych jest wiele materacy wykonanych z pianki. Jedną z ciekawszych propozycji są te z pianki memory, która delikatnie otula dziecko i daje mu poczucie komfortu w czasie snu. Trzeba tutaj jednak zwrócić uwagę na to, że są one zalecane dla dzieci w wieku powyżej dwóch lat. Jeżeli szukasz materacy, które będą odpowiednie również dla niemowląt, dobrym rozwiązaniem może okazać się pianka wysokojakościowa o gęstości 18 kg/m3. Dla starszych dzieci można wybrać materace o gęstości pianki 30 kg/m3.

Ciekawym rozwiązaniem mogą być także materace dwustronne, składające się z dwóch rodzajów pianek. Wówczas można je użytkować dłużej niż te z jednego rodzaju pianki. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat materacy dwustronnych, zajrzyj na stronę www.krainadladziecka.pl.

Dlaczego warto wybierać materace wykonane z pianki?

Materace piankowe mają wiele zalet, które sprawiają, że coraz więcej osób się nimi interesuje. Jedną z nich jest stosunkowo niewielka waga przy jednoczesnym dobrym wsparciu dla kręgosłupa. Dostępne są one w różnych twardościach, dzięki czemu można dobrze dopasować je do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Chodzi tutaj zarówno o twardość, jak i rozmiar materaca. Oprócz tego, materace piankowe są wytrzymałe i można je użytkować przez długie lata. Materace wykonane z dobrej jakości pianki nie odkształcają się i nie kruszą, a dodatkowo pozwalają na dobrą cyrkulację powietrza. Jest to bardzo istotne dla uzyskania optymalnych warunków do spania. Ciało nie przegrzewa się i zmniejsza się ryzyko wybudzania ze snu.