Dieta pacjenta po zabiegu przeszczepu włosów
Proces przeszczepu włosów nie oznacza jedynie czasu, w trakcie którego wykonywany jest zabieg, a uzyskanie możliwie najlepszych efektów nie jest zależne wyłącznie od jego przebiegu. Aby osiągnąć pożądane rezultaty zabiegu transplantacji włosów, bardzo ważne jest przestrzeganie zasad zdrowej diety. Odpowiednie żywienie stanowi kluczową kwestię, która odpowiada za zdrowy wzrost włosów, a także szybsze gojenie się ran. Zatem, co powinien jeść pacjent po zabiegu przeszczepu włosów?
Procesy przeszczepu włosów
Przeszczep włosów odbywa się w 3 etapach. Wszystkie te trzy etapy mają swoją własną specyfikę. Aby przeszczep włosów zakończył się sukcesem, każdy etap powinien być traktowany z należytą starannością. Pierwszy z nich obejmuje okres przed przeszczepem włosów. W trakcie jego trwania pacjenci przeprowadzają odpowiedni research w sieci odnośnie klinik zajmujących się tego typu zabiegami oraz dokonują ostatecznego wyboru. W drugim etapie lekarz wykonuje zabieg transplantacji włosów z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, aby pacjent nie odczuwał żadnego bólu. Trzecim etapem jest czas rekonwalescencji, aż do pełnego wygojenia. To właśnie wtedy należy zadbać o właściwe odżywienie, a dzięki niemu Twoje nowo przeszczepione włosy będą mogły prawidłowo rosnąć.
Dlaczego warto zwrócić uwagę na zdrowe odżywianie po zabiegu przeszczepu włosów?
Każdy spożywany przez nas pokarm ma dobry bądź zły wpływ na nasze mieszki włosowe. Przy niedoborze witamin, minerałów i protein niezbędnych dla organizmu, może dojść do dysfunkcji błony komórkowej. Stan ten uniemożliwia włosom odżywianie się i może powodować dalszy problem z wypadaniem włosów po wykonaniu zabiegu przeszczepu włosów.
Po operacji należy przestrzegać zaleceń wydanych przez lekarza, a także zwrócić uwagę na przestrzeganie zdrowej diety. Właściwa dieta sprawi, że Twoje włosy będą zdrowsze i silniejsze. Spożywanie odżywczych posiłków, przydatnych dla włosów zdecydowanie przyśpieszy okres rekonwalescencji oraz zwiększy tempo odbudowy komórek.
Co powinna zawierać nasza dieta po zabiegu transplantacji włosów?
Witamina B
Witaminy B13 i B7 są bardzo potrzebne dla zdrowego i bujnego wzrostu włosów. Z tego właśnie powodu, lekarze po przeszczepie zalecają przyjmowanie suplementów diety. Pokarmy bogate w zawartość witaminy B to: czerwone mięso, kurczak, jaja, banany.
Witamina C
Witamina C jest bardzo pomocna w gojeniu się ran. Pozwala zwalczać stres oksydacyjny odpowiedzialny za utratę włosów.
Pokarmy bogate w zawartość witaminy C to: owoce cytrusowe, kiwi, kapusta.
Witamina A
Witamina A jest potrzebna do wzrostu oraz rozwoju komórek. Jej brak powoduje wypadanie włosów oraz swędzenie i suchość skóry głowy.
Pokarmy bogate w zawartość witaminy A to: szpinak, marchew, kapusta.
Witamina E
Witamina E ma właściwości antyoksydacyjne. Dzięki niej rany po zabiegu przeszczepu włosów goją się szybciej, co skraca okres rekonwalescencji.
Pokarmy bogate w zawartość witaminy E to: szpinak, oliwa z oliwek, awokado.
Cynk i żelazo
Brak cynku powoduje przerzedzanie się włosów oraz ich wypadanie. Cynk odgrywa również ważną rolę w naprawie tkanek oraz wchłanianiu witamin.
Pokarmy bogate w cynk to: szpinak, ciecierzyca, jaja, zboża.
Żelazo natomiast odpowiedzialne jest za wzmocnienie włosów. Pomaga ono także transportować potrzebne składniki odżywcze oraz tlen. Spożywanie żelaza wzmacnia również układ odpornościowy, który stanowi kluczową kwestie w okresie rekonwalescencji.
Produkty bogate w żelazo to: fasola, szpinak, ostrygi.
Jeśli podjełeś już decyzje o zabiegu przeszczepu włosów, Esthetic Trip to właściwe miejsce. Dzięki nam możesz szybko, a przede wszystkim wygodnie pozbyć się wszystkich problemów związanych z utratą włosów. Skorzystaj z naszej usługi darmowej konsultacji, a w razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.