Czy ekogroszek obniża koszty ogrzewania?
Cena jednej tony surowca może na pierwszy rzut oka sugerować, że jest to surowiec drogi. Jednak cena jednostkowa nie jest najlepszym wyznacznikiem opłacalności. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na uzysk energii względem ceny tony ekogroszku. W tym momencie widać, że ten rodzaj węgla zapewnia bardzo duży uzysk ciepła efektywnego względem ceny zakupu. Oczywiście konieczne jest do tego stosowanie odpowiedniego pieca, który wykorzysta możliwości ekogroszku do maksimum.
Jak ekogroszek wpływa na środowisko?
Skoro wiadomo już, że ten rodzaj węgla jest opłacalny, nastał moment na przedstawienie przyczyn jego ekologiczności. Czy rzeczywiście można o nim powiedzieć, że jest „eko”? Oferowane na https://sobianek.pl/ typy ekogroszku zapewniają wysoką kaloryczność przy niewielkiej zawartości siarki, która oscyluje w przedziale 0,4-0,6%. Dodatkowo jest to paliwo o niskiej wilgotności i niewielkim uzysku popiołu. Odpowiedni proces spalania tego surowca zapewnia obniżenie emisji tlenków węgla nawet o 90% względem innych surowców. Dzięki temu znacznie spada ilość szkodliwych substancji emitowanych przy jego wykorzystywaniu do atmosfery.
Czy spalanie ekogroszku jest skomplikowane?
Skoro paliwo to jest opłacalne i niskoemisyjne, to jak w takim razie prezentuje się sam proces spalania? Podstawowym warunkiem do użytkowania ekogroszku jest posiadanie odpowiedniego pieca, który wyposażony jest najczęściej w podajnik. Jego zasypywanie surowcem jest wymagane zazwyczaj raz na tydzień. Nowoczesne sterowniki, które współpracują z termostatami, są w stanie optymalizować proces spalania, utrzymując stałą temperaturę lub dostosowując ją do warunków atmosferycznych.
Jak widać, spalanie ekogroszku przy spełnieniu kilku niezbędnych parametrów jest opłacalne, ekologiczne i proste. System ten sprawdza się bardzo dobrze w wielu domach.