O ile w przypadku działalności jednoosobowej wystarczy podstawowy program, z prostymi funkcjami, tak już w przypadku prowadzenia firmy, która zatrudnia pracowników oraz opiera swoją działalność na prowadzeniu magazynu, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie program do faktur z magazynem. Na co zwrócić uwagę wybierając taki program i jakie funkcje powinien on mieć? Jeśli stoisz przed wyborem takiego programu przeczytaj poniższy tekst.
Na co zwrócić uwagę wybierając program do fakturowania i księgowania?
Jednym z najważniejszych warunków, jaki powinien spełniać program do prowadzenia księgowości, jest to, aby był on zgodny z bieżącymi przepisami, a także by jego twórcy cały czas go aktualizowali, zgodnie ze zmieniającymi się przepisami w przyszłości.
Kolejną kwestią, na którą zwracamy uwagę jest funkcjonalność programu – musi on mieć wszystkie funkcje potrzebne do wykonywania działań księgowych, które będą wymagane przy określonej działalności firmy. Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na to, czy program jest intuicyjny w obsłudze – jak wygląda jego interfejs, czy obsługa jest przyjazna i prosta dla użytkownika, nawet takiego, który wcześniej nie miał do czynienia z takimi programami.
Jeżeli twórcy programu umożliwiają popranie darmowej wersji próbnej (najczęściej występuje ograniczenie czasowe lub ograniczenie w ilości dostępnych funkcji), warto wypróbować program zanim podejmie się ostateczną decyzję o jego zakupie.
Jakie opcje powinien oferować program do fakturowania z obsługą magazynu?
Tego rodzaju program powinien przede wszystkim pozwalać na wystawianie wszelkich dokumentów związanych z prowadzeniem firmy i obsługą magazynu, w tym faktury, faktury pro-forma, refaktury, paragonu fiskalnego, dowodu wpłaty, faktury korygującej, faktury MK itp.
Wybierając program do fakturowania, gdzie tworzone są dokumenty istotne dla firmy, warto sprawdzić, czy można tworzyć bezpieczne archiwum w formie elektronicznej, które w razie konieczności pozwoli na szybkie odtworzenie dokumentacji.