niedziela, styczeń 05, 2025
wtorek, 29 listopad 2016 12:30

Gastronomiczne stoły nierdzewne w konfrontacji z użytkownikiem

Jednym z wielu niezbędnych elementów wyposażenia profesjonalnej kuchni, są gastronomiczne stoły nierdzewne. Meble te stanowiąc stanowisko robocze dla personelu przygotowującego posiłki, powinny charakteryzować się ściśle określonymi cechami... Sprawdźmy jakimi.

 

Potęga stali nierdzewnej

Stoły nierdzewne, jak sugeruje nazwa, wykonane są z wysokiej jakości stali odpornej na korozję. Kolejne zalety tego materiału to łatwość czyszczenia oraz brak podatności na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, otarcia i wgniecenia.

Jest to niezwykle istotna sprawa, gdyż podczas przygotowywania posiłków, na blacie stołu dojść może np. do rozlania tłustej cieczy. Stal nierdzewna odporna jest na powstawanie trwałych zabrudzeń, więc by zachować standardy czystości, wystarczy użyć najzwyklejszych detergentów.

Praca w kuchni bardzo często wymaga od kucharza energicznych działań. W natłoku obowiązków, chcąc jak najszybciej przygotować danie, nieuniknione są wszelkiego rodzaju nieplanowane zdarzenia, takie jak upuszczenie noża, uderzenie garnkiem o blat itp. Materiał niebędący stalą nierdzewną, pod wpływem tego typu działań, po pewnym czasie uległby zauważalnym uszkodzeniom. Profesjonalne stoły gastronomiczne, bez względu na okoliczności, zawsze wyglądać będą jak nowe. No chyba, że personel zapomni o ich myciu.

Płyta HDF jako wsparcie dla blatu

Blaty markowych stołów nierdzewnych wzmocnione są wytrzymałą płytą HDF, o grubości około 2 cm. Element ten znacząco zwiększa wytrzymałość powierzchni roboczej. Dzięki temu ustawienie na niej ciężkich garnków z wodą lub innych podobnych obciążeń, nie będzie skutkowało wyginaniem się blatu.

Płyty HDF są ponadto odporne na działanie substancji chemicznych oraz warunków atmosferycznych.  Wyposażone w ten element stoły, to np. produkty marki Royal Catering, znajdujące się na stronie http://emaks.pl/.

Solidna konstrukcja do samodzielnego montażu - infografika

Stoły nierdzewne to produkty, które bardzo często sprzedawane są jako meble do samodzielnego montażu. W takim przypadku oczywiście kupujący otrzymuje pełny zestaw części oraz klucz, niezbędny do ich skręcania.

Proces składania stołu jest banalnie prosty i polega na połączeniu ze sobą poszczególnych elementów za pomocą śrubek. Poniżej prezentujemy infografikę, opisującą krok po kroku w jaki sposób należy to zrobić.

Stół gastronomiczny na miarę indywidualnych potrzeb

Stoły nierdzewne mogą różnić się od siebie parametrami takimi jak wymiary i maksymalne obciążenie. Mogą też być wyposażone w rant, chroniący przed przedostawaniem się odpadków i płynów poza krawędź blatu, lub w zamykaną szafkę, pozwalającą przechowywać naczynia, produkty spożywcze oraz wszelkiego typu akcesoria gastronomiczne.

Bez względu jednak na wariant parametrów i dodatkowego wyposażenia, każdy stół powinien oferować regulowaną wysokość nóżek. Tym samym w przypadku ustawienia mebla na nierównej powierzchni, będziemy mogli wypoziomować całą konstrukcję.

Gastronomiczne stoły nierdzewne możemy dobierać wedle własnych potrzeb. Należy mieć jednak na uwadze, że w przypadku wyposażenia gastronomii obowiązuje ustawa, określająca, iż tego typu asortyment, aby mógł być dopuszczony do użytku, musi być zatwierdzony Deklaracją Zgodności CE.