Domki drewniane w górach, nad jeziorem czy nad morzem są coraz popularniejszą formą wypoczynku w Polsce. Oferty wynajmu takiego domku stanowią szczególną atrakcję zwłaszcza dla rodzin, które szukają spokojnego miejsca do odpoczynku z dziećmi. Warto jednak mieć na uwadze kilka ważnych wskazówek, które pozwolą nam uniknąć przykrych sytuacji i oszustw podczas wynajmowania takiej kwatery.
Przede wszystkim warto wynajmować domki drewniane rekomendowane przez naszych przyjaciół czy znajomych, którzy już spędzili tam urlop. Mamy wówczas jasność, że przekazane przez nich informacje są wiarygodne. Jeśli decydujemy się jechać w nieznane, warto przynajmniej zapoznać się opiniami na temat danego miejsca, które nietrudno znaleźć w Internecie. Często znajduje się w nich prawdziwa kopalnia wiedzy na temat standardu wypoczynku i właściciela obiektu.
Poza tym koniecznie należy przeczytać regulamin wynajmu, zwłaszcza te jego części, w których mowa o opłatach i kaucji. Domki drewniane, podobnie zresztą jak mieszkania, są obwarowane koniecznością uiszczenia kaucji za wynajem, a często również opłaty rachunku za zużyte media. Jeśli chcemy uniknąć zaskoczenia wysokością ostatecznych kosztów, warto ustalić je przez telefon z właścicielem. Uważnie przeglądajmy również zdjęcia, szczególnie te, na których widać instalacje. Może się bowiem zdarzyć, że wbrew optymistycznym zapewnieniom właściciela w domku nie ma ciepłej wody, a prąd szwankuje.
Nie bójmy się również pytać właściciela o kwestie finansowe czy standard. Powinien takich informacji udzielić, a jeśli nie chce tego robić — to pierwszy sygnał, że nie należy mu ufać. Wtedy lepiej będzie rozejrzeć się w poszukiwaniu podobnych ofert w okolicy.