czwartek, styczeń 09, 2025
wtorek, 24 styczeń 2012 14:45

J.A. BACZEWSKI świętował wraz z liderami polskiego biznesu

Karnawał to czas radości i zabawy. Bez balonów i serpentyn, za to z należytą klasą i w najlepszym stylu 21 stycznia 2012 roku w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie celebrowano

Wielką Galę Liderów Polskiego Biznesu. To uwieńczenie XXI edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu i zmagań o nagrodę Złotej Statuetki, czyli jednej z najbardziej prestiżowych nagród gospodarczych w Polsce. W gronie Liderów nie mogło zabraknąć najlepszej od 1782 r. wódki J.A. BACZEWSKI.

Takie wydarzenie zdarza się tylko raz w roku. Tego wieczora Teatr Wielki-Opera Narodowa zgromadził najznamienitszych polityków, biznesmenów, ludzi kultury i sztuki. Wielką Galę rozpoczęła z gracją i czarującym uśmiechem prowadząca Serafina Ogończyk-Mąkowska oraz towarzyszący jej na scenie prowadzący Grzegorz Miśtal. Uroczyście wręczono Nagrodę Specjalną za działania służące rozwojowi przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej oraz promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Laureatem tegorocznej Nagrody Specjalnej został Premier Turcji Pan Recep Erdoğan oraz Premier Hanna Suchocka. W poprzednich latach Nagrodę Specjalną odebrali między innymi: prezydent Lech Wałęsa, przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso, Jan Nowak-Jeziorański, premier Leszek Miller, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, profesor Władysław Bartoszewski, premier Irlandii Bertie Ahern, premier Hiszpanii José Maria Aznar i premier Tadeusz Mazowiecki. Następnie wręczono Medale Solidarności Społecznej. Są one wyrazem uznania i podziękowania za zaangażowanie, pomoc potrzebującym, propagowanie idei odpowiedzialności społecznej biznesu i budowę solidarności obywatelskiej. Medalami Solidarności Społecznej zostali uhonorowani: Paweł Antonik, prezes firmy Strabag, Ryszard Krauze, prezes Prokom Investments oraz Jan Kulczyk, właściciel Kulczyk Investments.

Uświetnieniem Gali, bez wątpienia była budząca emocje i ducha rywalizacji aukcja charytatywna wyjątkowego Kalendarza Kobiety Kina 2012. Dochód uzyskany z licytacji w całości zostanie przekazany na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Ponadto odbyły się m.in. liczne loterie, które pozwoliły zgromadzić środki, w tym roku przeznaczane na rzecz Fundacji Synapsis oraz Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Oprawa artystyczna tego wieczora była spektakularna, ponieważ wystąpił Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Podczas części nieoficjalnej tłumnie zgromadzeni Goście toczyli dyskusje i wybornie bawili się degustując i racząc się wyśmienitą wódką J.A. BACZEWSKI.  Podziw i zachwyt wzbudzały piękne ambasadorki marki J.A. BACZEWSKI, które z lekkością i wdziękiem krążyły między gośćmi z tacami pełnymi kieliszków ziemniaczanej, najlepszej od 1782 r. wódki J.A. BACZEWSKI. Duże zainteresowanie wzbudzała historia tej marki, Ambasadorki opowiadały o niej i z ujmującym uśmiechem odpowiadały na wszystkie pytania Gości.

J.A. BACZEWSKI to symbol najwyższej jakości i marka, która może się poszczycić 229-letnią tradycją. Od 1782 roku ta ziemniaczana wódka była produkowana w destylarni alkoholu założonej przez rodzinę Baczewskich we Lwowie. Dynamiczny międzynarodowy rozwój marki przerwała II Wojna Światowa, podczas której zniszczona została lwowska fabryka, w tamtym czasie największy zakład produkujący wódki i likiery w Europie. Dopiero w 1956 roku rodzina Baczewskich odzyskała prawa do znaku towarowego i wspólnie z Eduardem Gesslerem, wznowili produkcję w oparciu o zachowane receptury w wiedeńskim oddziale firmy pod nazwą ALTVATER GESSLER - J.A. BACZEWSKI. Pozwoliło to na kontynuację sprzedaży wódki na rynkach USA, Australii i Europie Zachodniej, gdzie stale zdobywa ona najwyższe nagrody na licznych prestiżowych konkursach. Po 72 latach na emigracji, w czerwcu 2011 roku, marka wróciła na polski rynek.