Przejmujące losy i tragiczne historie znanych aktorek filmowych
Pięciokrotnie zamężna, Judy Garland zagrała między innymi w filmach: „Laski na Broadwayu”, „Dziewczyna z Chicago” i „Narodziny gwiazdy”. Widzom jest doskonale znana z roli Dorotki w „Czarnoksiężniku z Oz”. To na potrzeby tego filmu zaśpiewała słynną do dziś piosenkę „Over the Rainbow”. „Historia Judy Garland” ukazuje życie znanej aktorki począwszy od jej dzieciństwa, kiedy to nazywała się jeszcze Frances Ethel Gumm, aż po jej tragiczną śmierć w 1969 roku. Według lekarzy Garland nieświadomie przedawkowała barbiturany. Czy tak było w istocie? Czy może aktorka celowo chciała przyspieszyć swoją śmierć?
Tragiczną historię Judy Garland często porównuje się do losów Marilyn Monroe. Okoliczności jej śmierci do dziś pozostają niewyjaśnione. Niektórzy uważają, że została ona zabita przez gosposię, Eunice Murray. Inni podejrzewają, że Marylin została zamordowana z powodu jej romansu z Johnem F. Kennedy’m. Najmniej spiskowa jest teoria głosi, że aktorka (przypadkowo bądź specjalnie) przedawkowała barbiturany. Przez wiele lat przyjmowała, bowiem środki nasenne, mieszając je z alkoholem. Mimo wielu lat, jakie upłynęły od smutnego wydarzenia, jakim była nagła śmierć gwiazdy, do dziś historia ta pozostaje niewyjaśniona. Jak uważali przyjaciele Marylin aktorka nie miała w sierpniu 1962 roku powodów, by popełnić samobójstwo i była w bardzo dobrej kondycji psychicznej. Zaproponowano jej dużą gażę za film „Something’s got to give”. Wróciła do Joe DiMaggio i przygotowywała się do ślubu. Dojrzała do tego, by zwolnić nadgorliwą gosposię. Dotarło do niej także, że nie służy jej relacja z terapeutą Greensonem. Czemu więc miałaby świadomie targnąć się na swoje życie?
Nie zawsze przyczyną śmierci hollywoodzkich aktorek było przedawkowanie środków nasennych. Piękną żonę Romana Polańskiego spotkał dużo straszniejszy los. Sharon Tate, będąca w zaawansowanej ciąży, została zabita przez bandę Mansona w sierpniu 1969 roku. Przed tragiczną śmiercią pokazała, że jest jedną z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia. Zagrała między innymi w „Dolinie lalek” (za tę rolę otrzymała nominację do Złotego Globu) oraz filmie Polańskiego „Nieustraszeni pogromcy wampirów”. Niestety jej kariera została przerwana bardzo wcześnie – w chwili śmierci Sharon miała zaledwie 26 lat. Polański przebywał wówczas w Europie i niemal pewne jest to, że gdyby przebywał wraz żoną przy Cielo Drive, także by zginął (podobnie jak Wojciech Frykowski, Abigail Fogl i Jay Sebrig, którzy mieli opiekować się ciężarną aktorką). W jednym z ostatnich wywiadów Tate wypowiedziała słowa, które miały w przerażający sposób się spełnić: „Przeznaczenie ułożyło całe moje życie. Wierzę, że naszym losem kieruje coś większego od nas. Jedno wiem na pewno – niczego z tego, co mi się kiedykolwiek przydarzyło, nigdy sama nie planowałam”.
W tym samy wieku, co Sharon Tate, zmarła inna amerykańska aktorka – Jean Harlow. Ta platynowa blondynka, która uwielbiała białe suknie i spała w urządzonej na biało sypialni zdążyła przed śmiercią stać się symbolem seksu lat 30. Zagrała między innymi w filmach: „Żona z drugiej ręki”, „Red Dust” i „Żona czy sekretarka”. Życie młodej aktorki przerwała choroba. Jeszcze, jako nastolatka zachorowała na szkarlatynę. W 1937 roku przeszła bardzo ciężko grypę, wykryto u niej także chorobę nerek. Na planie filmu „Saratoga”, w którym grała u boku Clarka Gable, doznała ciężkiej zapaści i została przewieziona do szpitala. Zdiagnozowano u niej mocznicę, przez kilka dni opiekowano się nią w domu, jednak w końcu musiała wrócić do szpitala, gdzie zmarła 7 czerwca. Co ciekawe, mimo młodego wieku, Harlow zdążyła trzykrotnie wyjść za mąż. Ostatni mąż, William Powell, był podobno jej prawdziwą miłością. 47 lat po śmierci Jean, spoczął z nią w jednym grobie.
Uzależnienia, morderstwa i choroby doprowadziły do śmierci wielu znanych i pięknych aktorek Hollywood i mimo upływu lat te tragiczne historie fascynują biografów i widzów po dziś dzień!
7 i 14 lipca o godzinie 22.00 na kanale CBS Drama dwie części fascynującego filmu „Historia Judy Garland”.