Robert Kozyra, Candy Girl, Alex Caprice, Ania Puślecka, Kasia Pyszyńska, Aleksandra Prykowska, Agnieszka Kawiorska, Anna Kerth, Anna Męczyńska, Oliwia Angerstein, Iza Zwierzyńska, Leszek Stanek, Monika Lewczuk, Magda Modra, Plich, Joanna Moro, Adi Kowalski, Ania Skura, Aldona Orman, Wojtek Rostowski, Ania Piszczałka, Olga Kalicka, Joanna Majstrak, Klaudia Halejcio i Aleksandra Szczęsna.
Wszyscy pasjonaci mody doskonały dokument o życiu i twórczości jednej z najwybitniejszych osobowości świata mody XX wieku będą mogli obejrzeć na dużym ekranie już w czwartek, piątek i sobotę.
Otwierający drugą edycję Warsaw Fashion Film Festival film „Diana Vreeland: The Eye Has to Travel” to polska premiera dokumentu. Wyjątkowy portret wyjątkowej osoby. Słynna redaktorka Harper’s Bazaar i naczelna Vogue’a słusznie uznawana jest za ikonę i jedną z najważniejszych osobistości współczesnej mody. Intymny i zajmujący obraz przedstawia 50 lat rządów Diane Vreeland, która niezwykle umiejętnie i z niesamowitym wyczuciem dyktowała i tworzyła trendy, z których znakomita część przetrwała próbę czasu i miała ogromny wpływ na kulturę.
Wszystkie filmy Festiwalu, w tym premierowy „Diana Vreeland: The Eye Has to Travel”, od czwartku do soboty prezentowane będą w Multikinie Złote Tarasy.
W czwartek, o godzinie 19.10 zobaczyć można film pod tajemniczym tytułem „Who are you, Polly Maggoo”. Należąca do klasyki komedia słynnego Williama Kleina to ostra satyra na przemysł mody. Reżyser stawia przed widzami pytania o istnienie głębszego sensu i znaczenia świata mody. Zmusza do zastanowienia, czy pod tą doskonałą i idealnie piękną powierzchnią jest coś więcej? Po projekcji wyjątkowa okazja spotkać twórcę filmu - Williama Kleina.
W piątek, o godzinie 20 odbędzie się wręczenie nagród za etiudy konkursowe. Krótkometrażowe filmy dedykowane modzie oceniało w tym roku jury w składzie: Tomasz Ossoliński, Magda Wunsche, Filip Niedenthal, Barbara Hulanicki. Laureatów nagrodzi organizator Festiwalu: POMADA FASHION OFFICE oraz partnerzy, sponsorzy i patroni wydarzenia: H&M, Virgin Mobile i magazyn KMAG.
Tuż po uroczystości rozpocznie się projekcja filmu „Beyond Biba: A portrait of Barbara Hulanicki”. Filmowy portret założycielki i projektantki legendarnego domu mody Biba opowiada historię jednego z największych symboli swingującego Londynu połowy lat 60. Urodzona w Warszawie Barbara Hulanicki stała się królową młodych i modnych Londyńczyków. Jej Biba przyciągała jak magnes. Po kolekcje przyjeżdżali między innymi Twiggy, Cher i Mick Jagger. Po filmie Barbara Hulanicki – gość specjalny tegorocznego Festiwalu – zaprosi do dyskusji.
W sobotę profesjonaliści z branży filmu i mody zapraszają na bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych warsztaty tematycznie związane z obiema przestrzeniami twórczości. Swoją wiedzą podzielą się Barbara Hulanicki (godz. 11-13) i Judyta Fibiger (godz. 13.15 – 15.00). Wszystkie warsztaty odbędą się w Klubie 35mm. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zainteresowani udziałem w warsztatach proszeni są o kontakt mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aktualny program Festiwalu można znaleźć na stronie www.w3f.pl