środa, grudzień 18, 2024
piątek, 15 luty 2013 14:44

Nie wszystko złoto, co się świeci

Los Angeles to miejsce, gdzie spełniają się marzenia. W ten powielany przez media mit wierzą tysiące młodych ludzi, którzy każdego roku przybywają do kalifornijskiej metropolii z nadzieją na odniesienie sukcesu i zyskanie milionów fanów oraz dolarów na koncie. Jednak do Miasta Aniołów jak do żadnego innego na świecie pasuje powiedzenie „nie wszystko złoto, co się świeci”.

Bowiem gdy gasną światła jupiterów, życie nie wygląda już tak kolorowo, a na każdym kroku czają się niebezpieczeństwa i pokusy. Mroczne kulisy amerykańskiego show-biznesu odsłoni przed widzami ID program dokumentalny „Ciemna strona Hollywood”, emitowany we wtorki, w paśmie premier o godz. 21.30.

W sześcioodcinkowej serii poznamy dramatyczne losy zarówno młodych, naiwnych ludzi, jak i uznanych gwiazd, z pokaźnym dorobkiem artystycznym i bagażem doświadczeń. Do tej pierwszej grupy należały np. stawiające pierwsze kroki w branży rozrywkowej modelka Kimberly Pandelios i aktorka Linda Sobek. Ich historie są niemal identyczne. Te dwie piękne blondynki zostały pod pozorem sesji fotograficznych zwabione w nieuczęszczane rejony Los Angeles i nigdy nie wróciły do swoich domów. Obie zostały podstępnie zamordowane, a ich ciała znaleziono w płytkich grobach. Czy padły ofiarą seryjnego zabójcy? Tragiczny finał miała również historia związku początkującej gwiazdki Felicii Tang, mającej na koncie epizodyczne role w filmach sensacyjnych „Szybcy i wściekli” i „Godziny szczytu 2”, z Brianem Randonem. Czy ten kontrowersyjny kaznodzieja, który został biznesmenem i handlowcem, był winien jej śmierci? A może kobieta zmarła na skutek przedawkowania narkotyków, z którymi lubiła eksperymentować?

Z kolei do bardziej znanych osób, których nazwiska pojawiły się w kalifornijskich gazetach w działach z nekrologami, należeli Haing S. Ngor i Al Adamson. Ngor był jednym z dwóch niezawodowych aktorów w historii amerykańskiego kina, który otrzymał Oscara. Natomiast Adamson był mistrzem kiczowatych, niskobudżetowych horrorów, które miały jednak spore rzesze fanów. Obaj zostali zamordowani z zimną krwią w okolicznościach, które mogłyby stanowić kanwę niejednego filmu.
W programie ponadto historia wziętego projektanta mody o hinduskich korzeniach Ananda Jona, który mamił nieletnie dziewczęta obietnicami o zrobieniu kariery modelek, a następnie je niecnie wykorzystywał. A także Daniela Serrano, czarującego chirurga plastycznego z Argentyny, który swoim zamożnym klientkom wstrzykiwał zamiast drogich specyfików… przemysłowy silikon. Z jego usług korzystała m.in. żona słynnego amerykańskiego dziennikarza, króla wywiadów, Larry’ego Kinga.

W mroczny świat Hollywood wprowadzi widzów nagrodzona nagrodą Emmy komentatorka i dziennikarka śledcza Pat LaLama. W swojej karierze zajmowała się ona najgłośniejszymi sprawami kryminalnymi, które poruszyły opinię publiczną w USA. M.in. zagadkowymi zgonami Anny Nicole Smith czy Michaela Jacksona, procesem O.J. Simpsona, strzelaniną w Columbine High School czy szturmem FBI na siedzibę sekty Gałąź Dawidowa. Oprócz fabularyzowanych rekonstrukcji dramatycznych zdarzeń, zobaczymy archiwalne zdjęcia i filmy, a także wywiady z rodzinami, znajomymi ofiar oraz prokuratorami i policjantami.

„Ciemna strona Hollywood” na kanale ID to ekscytująca opowieść o niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą show-biznes. Świadectwo, że Los Angeles ma tak naprawdę o wiele więcej wspólnego z demonami niż aniołami.

Ciemna strona Hollywood
(ang. Hollywood & Crime)
Premiera: we wtorek, 19 lutego, o godz. 21.30 na kanale ID
Emisja kolejnych odcinków: wtorki, o godz. 21.30