10-odcinkowy cykl promuje aktywność zawodową kobiet. Widzowie dowiedzą się, jakie korzyści przynosi ona nie tylko paniom, ale również ich otoczeniu i całej gospodarce. Tym bardziej, że Polki, niezależnie od wieku, są bardzo przedsiębiorcze, pomysłowe i ciągle podnoszą swoje kwalifikacje. Pierwszy odcinek cyklu „Teraz kobiety” pojawił się na antenie TVP INFO 16 września. Kolejne emitowane będą co tydzień, zawsze w niedzielne poranki.
O aktywności zawodowej kobiet ze swoimi gośćmi rozmawiać będzie Beata Jakoniuk-Wojcieszak, dziennikarka i sekretarz programu TVP INFO, a prywatnie mama czwórki dzieci.
– Oczywiście rodzina ponosi koszty mojego zaangażowania zawodowego. Ale i mąż, i moje dzieci mówią: „kochasz ludzi i to, co robisz – wolimy jak idziesz do pracy, niż gdybyś miała niezadowolona zrzędzić w domu, że się nie spełniasz” – mówiła Beata Jakoniuk-Wojcieszak rok temu w programie „Profesjonalistki”, kiedy pytano ją jak pogodzić pracę i dom. Dziennikarka, wraz z bohaterkami cyklu „Teraz kobiety”, pokaże Polkom, że każdy moment ich życia jest odpowiedni, by zacząć spełniać się zawodowo. Podpowie też, gdzie mogą szukać wsparcia.
A co zobaczą widzowie w najbliższych odcinkach? Że przedsiębiorczość kobiet to nie tylko pusty slogan. Razem z kamerą TVP INFO odwiedzą m.in. hodowlę świerszczy i szarańczy prowadzoną przez Katarzynę Lipską. Kobieta z wykształcenia jest położną, ale nie podjęła pracy w zawodzie po skończeniu studiów, tylko zdecydowała się na własny biznes. Udało jej się odnaleźć niszę na rynku i odnieść sukces. Kolejna bohaterka – Izabela Fiedorczuk to właścicielka plantacji borówek. Oprócz tego zajmuje się starymi motocyklami, jest nauczycielką i malarką. Mówi, że chwyta się różnych zajęć, bo uważa, że życie jest tak ciekawe, że nie chce niczego przegapić. Dokształcała się na różnych kursach i nie boi się żadnego zajęcia.
Śledzący cykl będą mogli również poznać elastyczne formy zatrudnienia i przekonają się, że wcześniejsza emerytura nie jest najlepszym rozwiązaniem. Aktywni dowiedzą się zaś, gdzie szukać kursów podnoszących kwalifikacje. O tym, że warto z nich korzystać, przekonała się Anna Łatkowska, kolejna z bohaterek programu. Dwudziestolatka ukończyła kilka kursów groomingu i obecnie prowadzi własny salon piękności dla czworonogów.
Cykl „Teraz kobiety” pokazuje, że Polkom nie brak zapału, umiejętności ani dobrych pomysłów. Z powodzeniem godzą one obowiązki domowe i zawodowe. To także kopalnia wiedzy dla pracodawców, którzy dzięki programowi poznają korzyści, jakie przynosi różnorodność w zespole oraz że to nie wiek określa dobrego pracownika.
Program powstaje przy współfinansowaniu Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.