czwartek, listopad 21, 2024
poniedziałek, 29 styczeń 2018 16:04

Pęcherz jest kobietą

Badania wykazują, że infekcje układu moczowego zdarzają się nawet kilkanaście razy częściej u kobiet między 20 a 50 rokiem życia, niż u mężczyzn w tym samym wieku. Dlaczego zapalenie pęcherza woli kobiety? Wynika to z anatomii: szeroka i krótka cewka moczowa (ok. 4 cm) ułatwia bakteriom szybkie dotarcie do pęcherza. Jej położenie, w obrębie przedsionka pochwy w niewielkim oddaleniu od okolicy odbytu, również sprzyja przenoszeniu bakterii w obręb cewki, a stąd do pęcherza.


Szczególnie narażone na infekcje układu moczowego są kobiety aktywne seksualnie, kobiety w ciąży lub kobiety przechodzące menopauzę. Zapalenie pęcherza i dróg moczowych to nie tylko niechciany towarzysz życia w szczególnych chwilach kobiety, ale przede wszystkim bolesny i często nawracający problem. Objawy są nieprzyjemne: trudności w oddawaniu moczu (ból, pieczenie), zmiana koloru i zapachu moczu, konieczność częstego oddawania moczu przy jednoczesnym poczuciu niepełnego opróżnienia pęcherza, ból na dole brzucha, stan podgorączkowy.

Profilaktyka

Wprowadzając w życie kilka prostych zasad, możesz obniżyć ryzyko infekcji dróg moczowych:


• Pij ok. 2 litrów płynów dziennie
• Nie wstrzymuj oddawania moczu, gdy zbyt długo zalega w drogach moczowych, to znajdujące się w nim bakterie mają idealne warunki do rozmnażania się
• Stosuj preparaty, które są dedykowane dla kobiet z nawracającymi infekcjami układu moczowego, np. UroLact. Pozwoli zabezpieczyć pęcherz na długi czas.
• Zadbaj o właściwą higienę intymną – do mycia wybierz delikatne preparaty, które pomogą zachować równowagę kwasowo - zasadową
• Unikaj produktów, które mogą podrażnić cewkę moczową (perfumowane żele, odświeżające dezodoranty)
• Noś oddychającą, niezbyt obcisłą bieliznę
• Zachowaj właściwą higienę w toalecie – wycieraj miejsca intymne w kierunku od przodu do tyłu, by nie przenieść bakterii z okolic odbytu do cewki moczowej

Czasami profilaktyka nie wystarczy. W przypadku dojścia do zakażenia dróg moczowych warto podjąć odpowiednie kroki już po zaobserwowaniu pierwszych objawów choroby, by ograniczyć ich nasilenie i możliwość wystąpienia dalszych powikłań. Uzupełnij domową apteczkę o preparat, który zabezpieczy Twój pęcherz przed kolejnymi infekcjami.

 

UroLact – długotrwała ochrona układu moczowego

Doustny probiotyk urologiczny UroLact® zawiera specjalnie dobraną kompozycję dwóch żywych szczepów bakterii probiotycznych – Lactobacillus rhamnosus PL1 oraz Lactobacillus plantarum PM1. Bakterie te korzystnie wpływają na mikroflorę układu moczowego dzięki zdolności do hamowania wzrostu bakterii chorobotwórczych oraz grzybów drożdżopodobnych, będących najczęstszą przyczyną infekcji dróg moczowych.

UroLact® chroni i jednocześnie odbudowuje mikroflorę dróg moczowych. Stanowi profilaktykę oraz wspomaganie procesu leczenia stanów zapalnych dróg moczowych u kobiet  i mężczyzn, szczególnie występujących w formie nawrotowej oraz infekcji bakteryjnych.

UroLact® zalecany jest:

Nawracających infekcjach dróg moczowych,
Aktywnych zakażeniach dróg moczowych, (razem z lekiem bakteriobójczym już od I dnia stosowania antybiotykoterapii,
Bakteriomoczu Bezobjawowym u kobiet w ciąży,
• W zaburzeniach flory bakteryjnej układu moczowego.


Cena: ok. 23 zł za op. 10 saszetek po 2 g, masa netto: 20 g
Producent: Miralex

Sposób użycia: 
Zawartość saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości letniej wody (100 ml), odczekać kilka minut, starannie wymieszać i wypić. Preparat UroLact® najlepiej spożywać w trakcie posiłku (zapewnia to wyższą przeżywalność bakterii zawartych w preparacie).

Dawkowanie:

Kuracja trwa nie krócej niż 10 dni (1 saszetka dziennie najlepiej podczas posiłku).