czwartek, styczeń 02, 2025
piątek, 22 listopad 2013 18:02

STOP dla mokrego kaszlu

Mokry, duszący kaszel to jedna z najczęściej nękających nas dolegliwości w sezonie jesienno-zimowym. Niejednokrotnie ją bagatelizujemy narażając się tym samym na zaostrzenie objawu oraz powikłania. Myśląc, że samo odkrztuszanie wystarczy, jesteśmy w błędzie, gdyż w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o to, aby usunąć z dróg oddechowych zalegającą wydzielinę,

w której w miarę upływu czasu mogą rozwijać się bakterie. Aby wspomóc usuwanie wydzieliny oraz złagodzić mokry kaszel potrzebna jest szybka pomoc odpowiedniego preparatu, np. nowego syropu SUDAFED® Muco, który zaczyna działać już po 15 minutach!

 

Zabiegany i nerwowy styl życia nie sprzyja naszemu zdrowiu. Przeziębiamy się nawet kilka razy w roku. Liczne obowiązki sprawiają, że chcielibyśmy wtedy jak najszybciej w pełni wrócić do sił i zdrowia.
W przypadku mokrego kaszlu jest potrzebny preparat łagodzący jego objawy przez rozrzedzanie wydzieliny oraz ułatwienie jej odkrztuszania. Tak właśnie działa nowy syrop SUDAFED® MUCO, którego substancją czynną jest gwajafenezyna.

Szybki sposób na mokry kaszel – zaczyna działać już po 15 minutach!

SUDAFED® Muco na kaszel mokry może przynieść ulgę szybciej niż się spodziewamy, gdyż zawarta w nim gwajafenezyna zaczyna działać już po 15 minutach! Sekret tkwi w krótkim czasie osiągania przez tę substancję maksymalnego stężenia we krwi (Tmax), na co potrzebuje ona zaledwie kwadransa. Z kolei ze względu na krótki 1 godzinny okres półtrwania gwajafenezyny (czas, po którym stężenie leku zmniejsza się o połowę
w stosunku do wartości wyjściowej) nie ma przeciwskazań do stosowania tego syropu w niestandardowych porach dnia, jednak z zaznaczeniem, że nie może mieć to miejsca bezpośrednio przed snem. SUDAFED® MUCO jest dostępny w dwóch wariantach smakowych: mentol oraz miód i cytryna, dzięki czemu może lepiej dopasować się do wymagań pacjentów. Syrop ten może być stosowany zarówno przez dorosłych jak i młodzież powyżej 12 roku życia.

Mokry kaszel
Mokry kaszel jest typowym objawem występującym przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Zazwyczaj jest on wywoływany przez sezonowe infekcje. Kaszlowi towarzyszy odkrztuszanie wydzieliny (flegmy) lub uczucie zalegania jej w drogach oddechowych. W przypadku mokrego kaszlu oprócz stosowania odpowiednich preparatów leczniczych, wspomagająco zaleca się dostarczanie organizmowi dużej ilości płynów, stosowanie inhalacji z pary wodnej oraz oklepywanie.

Mechanizm kaszlu
Kaszel to naturalny mechanizm obronny organizmu, pomagający oczyścić drogi oddechowe z zalegąjącej wydzieliny, substancji drażniących, obcych ciał lub drobnoustrojów. Dlatego też nie powinniśmy hamować mokrego kaszlu, tylko starać się łagodzić jego przebieg przez stosowanie leków rozrzedzających zalegającą wydzielinę oraz ułatwiających jej odkrztuszanie.


Nieleczony kaszel może powodować niepotrzebny stres oraz dyskomfort fizyczny, psychiczny jak również społeczny.

NOWOŚĆ - SUDAFED® MUCO na mokry kaszel

(Guaifenesinum) 100 mg/5 ml, roztwór doustny

Wskazania: Ułatwienie odkrztuszania i rozrzedzenia wydzieliny oskrzelowej związanej z produktywnym kaszlem u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Podmiot odpowiedzialny: McNeil Products Limited.

Pojemność: 150 ml
Sugerowana cena: ok. 14zł

SUDAFED® Muco na kaszel mokry o smaku cytryny i miodu
(Guaifenesinum) 100 mg/5 ml, syrop

Wskazania: Objawowe leczenie produktywnego kaszlu u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Podmiot odpowiedzialny: McNeil Products Limited.

Pojemność: 150 ml
Sugerowana cena: ok. 14zł

O Gwajafenezynie:
Pobudza receptory błony śluzowej żołądka w wyniku czego następuje zwiększone wydzielanie z gruczołów w przewodzie pokarmowym oraz wypływ wydzieliny z gruczołów w drogach oddechowych (np. z komórek kubkowych nabłonka oskrzeli). Następuje zwiększenie objętości wydzieliny w oskrzelach i jednocześnie zmniejszenie jej lepkości i tym samym ułatwienie jej odkrztuszania, dzięki czemu następuje oczyszczenie oskrzeli z zalegającej, gęstej wydzieliny. Gwajafenezyna pobudza również zakończenia nerwu błędnego w gruczołach wydzielniczych oskrzeli oraz niektóre ośrodki w mózgu, które z kolei zwiększają przepływ płynu w drogach oddechowych. Gwajafenezyna nie zaburza naturalnego odruchu kaszlowego. Może być stosowana w objawowym leczeniu infekcji dróg oddechowych, którym towarzyszy produktywny (mokry) kaszel.