czwartek, listopad 21, 2024
piątek, 11 wrzesień 2015 16:24

Rusza wielka akcja brafittingowa Esotiq - Fit Me Sexy

Esotiq - Fit Me Sexy Esotiq - Fit Me Sexy

Czy wiesz, że wystarczy kilka prostych kroków do idealnie dopasowanego stanika? Esotiq rusza  z wielką akcją brafittingową oraz wprowadza kolekcję bielizny FIT ME SEXY, która została uszyta  i zaprojektowana zgodnie ze najwyższymi standardami brafittingu.

W salonach Esotiq w całej Polsce czeka na Ciebie profesjonalnie przeszkolony personel, który pomoże w dobrze odpowiedniego biustonosza. Na najnowszej platformie brafittingowej ESOTIQ esotiq.com/brafitting dowiesz się więcej na temat akcji i prawidłowego doboru stanika, poznasz historię bielizny i ciekawostki z bieliźniarskiego świata, o których nie miałaś pojęcia!

Jak wynika z badań przeprowadzonych w Europie Zachodniej* ponad 80% kobiet nosi źle dobrany biustonosz. Wiele z nich uważa, że rozmiar ich stanika to 75B lub 75C. Co stanowi problem w poprawnym dopasowaniu stanika? Po czym możemy poznać, że stanik jest źle dopasowany?

Poniżej zebraliśmy 5 podstawowych oznak niewłaściwie leżącego biustonosza, które zestawiliśmy ze wskazówkami i infografikami pokazującymi elementy wpływające na właściwe dopasowanie stanika.

 

1. Luźny obwód pod biustem
Odcinek obwodu na plecach unosi się do góry i zachodzi na łopatki, jesteśmy w stanie dokonać takiej oceny wizualnie. Widać to widać szczególnie latem, kiedy haftki stanika wychodzą ponad mocno wycięty dekolt na plecach.

Obwód pod biustem dopasowany

Dobrze dopasowany obwód podtrzymuje piersi nawet gdy zsuniemy ramiączka. Zapięcie stanika znajduje się pod łopatkami, a jego dolna krawędź układa się w linii prostej. Po podniesieniu rąk do góry, stanik zostaje na swoim miejscu i nie unosi się. Stanik zapięty jest na najluźniejszą haftkę.

2. Pierś podzielona na 2 części

Jeżeli górna część miski dzieli pierś na 2 części tworząc tzw. bułeczki, a po uregulowaniu ramiączek linia biustu nie jest gładka, oznacza że miseczka stanika jest za mała. Pierś nie ma odpowiednio dużo miejsca
i ucieka górą.

Górna krawędź miseczki tworzy z biustem idealnie równą linię

Brzeg miseczki nie wpija się w pierś, krawędź miseczki nie odstaje. Miska nie uciska piersi oraz nie ma w niej pustej przestrzeni.

3. Fiszbiny uciskające pierś

Jeżeli fiszbiny w staniku nachodzą na pierś, uciskają ją, bądź wpijają się od strony pachy oznacza, że miseczki są zbyt małe.

 

Przylegająca fiszbina

Przy dobrze dobranej miseczce cała fiszbina idealnie okala biust. Nie odstaje na mostku. W zależności od fasonu stanika, podnosi biust do góry lub kieruje go do środka, tworząc efekt jabłuszka. Dobrze dopasowana fiszbina powinna, swoim zewnętrznym wierzchołkiem, celować w środek pachy. Przyleganie drutu sprawdzamy poprzez podniesienie rąk do góry.

 

4. Miseczki odstające na mostku

Jeżeli odcinek łączący miseczki stanika odstaje od mostka i można  w powstałą szczelinę włożyć palec oznacza, że miski są zbyt małe  i biust wypycha je na zewnątrz. Czasami występowanie tego problemu może świadczyć o złym dopasowania fasonu, gdyż nie wszystkie staniki pasują na każdy kształt piersi.

Łącznik między miseczkami przylega do mostka

Jeżeli łącznik pomiędzy miseczkami idealnie przylega do mostka oznacza, że obwód jest dopasowany oraz miseczki są odpowiedniej wielkości.

5. Wpijające się ramiączka

Jeżeli po zdjęciu stanika mamy zaczerwienienia na ramionach, wówczas oznacza to, że obwód w naszym staniku jest zbyt luźny. Ciężar biustu powinien opierać się na obwodzie, nie na ramiączku. Ramiączka są jedynie podtrzymaniem i regulatorem poziomu ułożenia naszego biustu, służą jako pomoc w wyeksponowaniu jego walorów, a nie jak to zostało powszechnie przyjęte są jedynym podtrzymaniem.

Ramiączka nie wpijają się w ramiona

Przy dobrze dopasowanym obwodzie ramiączka są jedynie dodatkowym wsparciem. Nie utrzymują ciężaru piersi, lecz delikatnie podnoszą je do góry. Ramiączka nie uciskają ramion. Po odpowiednim dopasowaniu ramiączek wierzchołek biustu powinien znajdować się mniej więcej w połowie ramienia.