Od dżerseju do skóry
Massachusetts, Cambridge, Uniwersytet Harvarda, rok 1865. Tak zaczyna się historia jednego z najpopularniejszych modeli kurtek na świecie. Początkowo stanowiła synonim prestiżu wynikający z członkostwa w uniwersyteckiej drużynie baseballowej, następnie wkradła się do takich sportów jak basket, football amerykański i tenis. Dziś to must have każdego miłośnika mody.
Początkowy krój odbiegał znacznie od dzisiejszych modeli tego okrycia. Przede wszystkim w pierwotnej wersji była to flanelowa koszula z wyhaftowaną wielką literą H. Warty podkreślenia jest fakt, że taki model był zarezerwowany wyłącznie do aktywnych zawodników uniwersyteckiej reprezentacji. Około dziesięciu lat później dżersejowa koszula wkradła się na boiska amerykańskich footballistów. W tym przypadku przez ponad 25 lat tylko kapitan dostępował zaszczytu noszenia koszuli z pożądanym haftem. Z biegiem czasu, gdy baseballówka zostawała przejmowana przez różne grupy sportowców, stale ewaluował jej krój i tekstylia z których była produkowana.
W latach trzydziestych XX wieku flanelowa koszula została wyparta przez kurtkę wykonaną z bawełny i skóry. W tym przypadku skromne logo zdobiło lewą część kurtki bądź rękawa. W dzisiejszych czasach stale zyskuje na popularności nie tylko wśród młodzieży i studentów. Skradła serca celebrytów już w 1987 roku, kiedy to na rynku pojawiła się kurtka Homeboy Jacket.
Model ten został szybko przechwycony przez znane marki odzieżowe. To już prawie 100 lat od jej pierwszego pojawienia się na rynku, a w tym sezonie wraca z impetem wraz z marką FUKKI.
Kolekcja FUKKI obieraza cel klasykę i ponadczasowość. Dlatego też wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientek i godzi luźne oversizeowe kroje z prostotą
i dbałością o każdy szczegół. Dzięki uniwersalnym krojom każda kobieta może stworzyć swój własny styl podkreślony osobistymi detalami. FUKKI rewolucjonizując polski rynek mody wprowadza do swoich kolekcji kultową baseballówkę. Zawsze staramy się pogodzić gusta klientek, klasyczny model wykonaliśmy w różnych wersjach kolorystycznych.” – mówi Sylwia Konieczna, właścicielka i projektantka FUKKI I FUKKI DESIGN.