Regeneracja
Zima to ten czas w roku, kiedy włosy narażone są na szereg niesprzyjających im czynników. Do tego grona zaliczyć można zimno, wiatr, działanie centralnego ogrzewania, noszenie czapek ze sztucznych materiałów i ogólne osłabienie organizmu na skutek diety mniej zasobnej w witaminy i składniki odżywcze. W takiej sytuacji warto skorzystać z naturalnych zabiegów regeneracyjnych. Dobrze jest zacząć od wykorzystania zbóż, przede wszystkim dostępnego ogólnie siemienia lnianego. Warto go spożywać, ale można też stworzyć na jego podstawie maseczkę do włosów. Wystarczy niedużą ilość kilku łyżeczek nasion lnu zalać wodą i chwilę gotować. Tak otrzymaną papkę nakłada się na włosy i trzyma na nich przez godzinę. Płatki owsiane stosuje się w podobnej formie, co siemię lniane. Zalewa się je ciepłym mlekiem, a gdy wchłoną płyn – dodaje do nich jeszcze kilka łyżeczek jogurtu naturalnego. Warto do tej mikstury dodać także olejek migdałowy, który nawilży przesuszone włosy. Taką mieszankę również nakłada się na głowę i trzyma na niej przez kilkadziesiąt minut. Zabieg najlepiej powtarzać co trzy, cztery dni. Skuteczne działanie regeneracyjne będzie miała również maseczka z miodu.
Olejowanie włosów
Olejowanie to obecnie modny trend. Taki zabieg jest prosty w wykonaniu i bardzo przyjemny. Wykorzystać w tym celu można oleje, które często znajdują się już w zakamarkach spiżarni albo są łatwo dostępne na przykład w sklepie z naturalnymi produktami. Oliwa z oliwek nałożona na głowę nawilży włosy oraz wspomoże skórę w walce z łupieżem. Olej z pestek winogron podziała wzmacniająco. Olej kokosowy doda włosom naturalnego blasku, ułatwi ich rozczesywanie i sprawi, że staną się one bardzo mocne. Olej wystarczy nalać do dłoni i delikatnie wcierając nanieść go na włosy. Im dłużej taka odżywcza maseczka na głowie pozostanie, tym lepiej. Włosy warto ogrzać, na przykład zawijając je w ręcznik. Jeżeli ktoś ma włosy przetłuszczające się, olej można wetrzeć w same końcówki.
Włosy przetłuszczające się
Jeżeli problemem jest nadmierna produkcja sebum, zwłaszcza u nasady głowy, warto skorzystać z babcinych rad. Jedną z nich jest stosowanie proszku do pieczenia. Niewielką ilość tego produktu należy rozpuścić w jednym litrze wody i otrzymany płyn nanieść na włosy, pozostawiając go na około dwadzieścia minut. Dobrze zadziała także ocet jabłkowy, zmieszany w ilości ¼ szklanki na 450 mililitrów wody. Taką mieszankę wciera się w skórę głowy po umyciu włosów.
Istnieje wiele sposobów na naturalną pielęgnację włosów. Czasami zamiast wydawać duże kwoty na nieskuteczne szampony i odżywki, warto pokusić się o wypróbowanie tradycyjnych metod, które nieoczekiwanie mogą okazać się bardziej skuteczne. W końcu naturalne piękno to podstawa!
Spiropharm - odżywione włosy dzięki naturalnym suplementom