środa, grudzień 18, 2024
środa, 22 styczeń 2014 18:20

Konkurs Sn2 Networks i CBS Action! Wygraj książkę!

Więzienie OZ to rozgrywająca się za kratami dramatyczna opowieść, która dwukrotnie była nominowana do nagrody Emmy oraz zdobyła Satellite Award dla najlepszego serialu telewizyjnego w roku 1999. Teraz, by poczuć niebezpieczną atmosferę więziennej codzienności, wystarczy włączyć kanał CBS Action!

 Miejscem akcji jest Oswald State Correctional Facility w Nowym Jorku, fikcyjne więzienie o zaostrzonym rygorze. Kierujący jednostką Tim McManus oraz strażnik Leo Glynn, walczą o to, by utrzymać w ryzach poziom czwarty, czyli tzw. Szmaragdowe Miasto (określenie pochodzi z Czarnoksiężnika z Oz). Tymczasem tamtejsi skazańcy toczą zaciętą wojnę o władzę i przetrwanie, stosując często brutalne rozwiązania. Nazwa Więzienie OZ nie jest przypadkowa. Zgrabnie odwraca ona zdanie spopularyzowane przez wspomniany już film Czarnoksiężnik z Oz: Nie ma jak w domu. Mottem bowiem serialu stała się fraza Tu nie jest jak w domu, która idealnie oddaje charakter więzienia.

Od poniedziałku do piątku o godzinie 22:00 i 01:00 widzowie kanału CBS Action będą mogli śledzić losy bohaterów Więzienia OZ. Z okazji emisji tego ekscytującego serialu mamy dla Was konkurs.

 

Do wygrania są 3 książki „Autobiografia Kuby Rozpruwacza” Jamesa Carnaca, które ukazały się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

 

 

By wygrać jedną z nich, wystarczy w interesujący sposób odpowiedzieć na poniższe pytanie:
Co Twoim zdaniem jest najtrudniejszego w pracy strażnika więziennego?
Odpowiedź krótko uzasadnij.

Nagrody trafią do autorów najciekawszych odpowiedzi.

 

Odpowiedzi proszę nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs trwa od 23.01-13.02.2014

 

Nagrody powędrują do trzech osób.

 

Opis nagrody:
Odnalezione ostatnio wspomnienia, spisane w 1920 roku, okazują się należeć do kogoś, kto utrzymywał, że jest Kubą Rozpruwaczem. Ta osoba to James Willoughby Carnac. Spisane tuż przed śmiercią wspomnienia stanowią podsumowanie całego życia – włącznie z opisem kilku miesięcy z roku 1888, podczas których stał się mordercą znanym szerzej jako Kuba Rozpruwacz. Wspomnienia zawierają informacje, które wydają się nie pochodzić z miejscowych gazet ani innych publikacji dotyczących Tottenhamu z lat 70. XIX wieku, m.in. relacje z przedstawień Doktora Jekylla i pana Hyde’a. Skomplikowana geografia Whitechapel z 1888 roku oddana została z niezwykłą precyzją. Wiarygodne wydają się też motywy, dla których James miał zostać mordercą oraz powody, które położyły temu kres. Biorąc pod uwagę fakt, że autor zdaje się posiadać wiedzę o aspektach sprawy niedostępnych opinii publicznej tamtych lat, rzeczywiście może być to autobiografia Kuby Rozpruwacza. Ostatecznie jednak to czytelnik zdecyduje czy uwierzy w takie rozwiązanie tajemnicy, czy nie.