Dobór oprawek do kształtu twarzy
Użytkownicy okularów korekcyjnych często mają problem z odnalezieniem się w dziale okularów przeciwsłonecznych. Tu niekoniecznie obowiązują te same zasady, które wchodziły w grę, kiedy wybieraliśmy swoje ulubione oprawy. Dobór oprawek do kształtu twarzy w przypadku okularów przeciwsłonecznych wymyka się ze sztywnych ram, dając nam bardzo dużo swobody. Dotyczy to wszystkich aspektów, tj.:
- rozmiar i grubość oprawy,
- kolor oprawy,
- kształt oprawy.
Przede wszystkim okulary przeciwsłoneczne mogą być większe od naszych okularów korekcyjnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wychodziły poza obrys twarzy lub kończyły się nad łukiem brwiowym.
Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając okulary przeciwsłoneczne?
Osoby bez wady wzroku najczęściej podchodzą do gabloty z okularami przeciwsłonecznymi i wybierają te, w których czują się i wyglądają najlepiej. Natomiast konsumenci z problemami wzroku często nie są do końca zdecydowani. Dlaczego? Wielu z nas wciąż uważa, że wybór okularów przeciwsłonecznych jest mocno ograniczony. Odwiedzając sklep optyczny, prosimy o wskazanie opraw, do których można dopasować szkła korekcyjne i liczymy na to, że będziemy mogli wybrać spośród kilku. Tymczasem na chwilę obecną korekcyjne okulary przeciwsłoneczne można wykonać na bazie niemal każdych oprawek.
Coraz częściej na rynku optycznym pojawiają się profesjonalne oprawy dedykowane właśnie pod okulary słoneczne. Są one większe i bardziej masywne od typowych opraw korekcyjnych. To pozwala uzyskać ciekawy efekt stylistyczny, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich właściwości okularów z korekcją.
Należy przy tym pamiętać, że żaden salon optyczny nie zaoferuje okularów przeciwsłonecznych z korekcją od ręki. Nierzadko przed sezonem terminy oczekiwania na realizację zamówienia są dłuższe – dlatego warto odwiedzić swój ulubiony salon optyczny wcześniej.
Czy warto sięgać po okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją?
W ostatnim czasie salony i sklepy optyczne skupiają się na promocji okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją. Poleca się je przede wszystkim amatorom sportów wodnych i zimowych oraz osobom, które spędzają dużo czasu na zewnątrz. Okulary z polaryzacją są średnio od 20% do 30% droższe od swoich odpowiedników bez polaryzacji. Czy warto po nie sięgać?
Polaryzacja w okularach hamuje odblaski i olśnienia – zjawiska, które w sposób negatywny wpływają na nasze widzenie. W efekcie widzimy wyraźnie, a obraz nie jest zniekształcony. Dzięki temu użytkowanie okularów polaryzacyjnych pozwala ograniczyć zmęczenie oczu i związane z nim bóle głowy. Użytkownicy okularów polaryzacyjnych rzadziej mrużą i pocierają oczy. Między innymi z tego względu dobry optyk poleci polaryzację osobom skarżącym się na problem wrażliwych oczu, a także osobom cierpiącym na nadwrażliwość słoneczną lub/i światłowstręt.
Polaryzacja dla okularnika, czyli korekcyjne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją
Na polaryzację możemy zdecydować się także w wariancie korekcyjnym. Tego typu okulary doskonale sprawdzą się podczas uprawiania sportu na powietrzu, w szczególności sportów wodnych, w trakcie jazdy na rowerze i joggingu. To również doskonałe rozwiązanie dla kierowców lub sportowców (zwłaszcza w okresie zimowym). Jeśli uwielbiasz spędzać czas na stokach narciarskich, polaryzacja w okularach to standard poprawiający Twoje bezpieczeństwo.
Wyjątkowy salon optyczny w Lublinie
Planujesz zakup okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją? A może z korektą? Potrzebny Ci dobry optyk? Lublin to miejsce, w którym czeka na ciebie salon optyczny StrefaOczu.pl. Oferujemy badanie wzroku, profesjonalny dobór oprawek do kształtu twarzy oraz doradztwo na każdym etapie wyboru okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Serdecznie zapraszamy!