Cellulit może dotknąć kobiet w każdym wieku, niezależnie też od rodzaju sylwetki, czy diety. Skąd się bierze i jak skutecznie sobie z nim radzić? Podpowiadamy!
Cellulit - skąd się bierze?
Widoczny cellulit na udach lub pośladkach to problem natury medyczno-esetycznej, który zachodzi najczęściej na skutek przerostu komórek tłuszczowych i zwłóknień tkanki tłuszczowej. Często również dotyka kobiety, które mają zaburzony proces metabolizmu. W efekcie pojawiają się nieestetyczne fałdy na skórze, a także podskórne zgrubienia. Zabiegi na cellulit wykonywane są najczęściej w miejscach takich jak uda, pośladki, brzuch czy ramiona. Najczęstszą przyczyną powstawania zmian tego typu jest nierówne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej, a także zmiany hormonalne. Często cellulit pojawia się na skutek złej diety, braku odpowiedniej ilości ruchu, czy problemów z krążeniem. Warto zwrócić uwagę, że cellulit często utożsamiany jest z nadwagą lub otyłością, co nie do końca wiąże się z prawdą.
Sposoby na cellulit
Skuteczna walka z cellulitem powinna opierać się na 4 różnych działaniach jednocześnie. Ograniczenie się do jednego z nich daje poprawę, ale jest ona krótkotrwała. Stosując odpowiednie metody na tych czterech płaszczyznach, możemy mieć pewność, że uda nam się wygrać walkę z cellulitem.
-
Ruch to zdrowie!
To szczególnie sprawdzi się w przypadku osób, które mają siedzący tryb życia. W czasie wolnym warto zatem odpoczywać aktywnie: bieganie, ćwiczenia na siłowni, czy jazda na rowerze. Ćwiczenia wzmacniające pośladki i uda zmniejszają widoczność cellulitu.
-
Odpowiednia dieta
Dieta antycellulitowa nie powinna zawierać tłustych i smażonych potraw, dużej ilości węglowodanów, soli i fast foodów, alkoholu i kawy. Niezbędne jest zatem spożywanie odpowiedniej ilości warzyw, owoców, ciemnego pieczywa i różnego rodzaju kasz.
-
Zabiegi na cellulit
To jedna z najbardziej efektywnych metod walki z cellulitem. Regularne stosowanie zabiegów pozwala na właściwe wygładzenie skóry. Zabiegi na cellulit podnoszą temperaturę ciała, pobudzają metabolizm w jedno dolnych warstwach, a także ułatwiają rozbijanie komórek tłuszczowych. Stymulują przy tym produkcję kolagenu i elastyny.
-
Właściwa pielęgnacja domowa
Szereg zabiegów, jakie można stosować w domu, z pewnością zwiększają szanse na pozbycie się cellulitu. Codziennie stosować należy kremy antycellulitowe i antyobrzękowe, które zawierają substancje wspomagające drenaż, ujędrniające i wygładzające.