wtorek, styczeń 21, 2025
poniedziałek, 04 kwiecień 2016 12:23

Reklama bezpośrednia, czyli skuteczna

Współczesny konsument z każdej strony atakowany jest przez różne rodzaje reklamy. Jak wybrać tą, która nie będzie dużo kosztować, a przyniesie odczuwalne efekty?

W natłoku reklam jedną z najbardziej efektywnych dróg dotarcia do Klienta jest potraktowanie go indywidualnie. Niekoniecznie musi to być rozmowa telefoniczna czy wizyta przedstawiciela handlowego, równie dobrze mogą się spisać tradycyjne ulotki. Jeśli taki materiał reklamowy nie będzie trafiał do rąk losowych przechodniów, a zostanie dostarczony do domu potencjalnego Klienta o określonych cechach i upodobaniach, wtedy jest duża szansa, że odbiorca skorzysta z promowanej oferty.

Jak to działa?

Precyzyjnie zaplanowana kampania ulotkowa to narzędzie, które musi przynieść efekty. Jeśli nie zawiedzie żaden z etapów jej przygotowania i realizacji, od analizy grupy docelowej przez stworzenie treści i grafik, druk aż po kolportaż, wtedy część odbiorców z pewnością pozytywnie zareaguje na reklamę. Jednak by faktycznie każdy etap był perfekcyjnie przygotowany, niezbędna jest pomoc specjalistów. Równie ważna będzie agencja reklamowa odpowiedzialna za projekt i zbadanie grupy docelowej, jak i drukarnia czy firma zajmująca się kolportażem. Reklamodawcy często nie doceniają tego ostatniego etapu, a tymczasem to właśnie dobrze przeprowadzony kolportaż często bezpośrednio przekłada się na pozytywny efekt reklamy. Z firmą powszechnie znaną i doświadczoną, taką jak Dystrybucja Polska, mamy pewność, że materiał reklamowy trafia dokładnie tam, gdzie powinien i dostaje szansę by odpowiednio zadziałać.

Dlaczego to działa?

Siła marketingu bezpośredniego tkwi w stworzeniu specyficznej więzi między firmą a Klientem. Nie chcemy by na reklamę jednocześnie patrzyło wiele osób, nie chodzi o masowego odbiorcę, ten konkretny materiał reklamowy ma być przeznaczony dla jednego człowieka, a by zbudować takie wrażenie wyjątkowości, najlepiej jest dostarczać reklamy do domów. Ktoś, kto znajdzie ulotkę w swojej skrzynce pocztowej, nie ma szans od razu jej wyrzucić. Zabiera ją do domu, ma chwilę na jej przejrzenie od razu, zazwyczaj też odkłada ją wraz z korespondencją na później. Tym samym nie jest to tylko chwila na zwrócenie uwagi, tak jak w przypadku ulicznego plakatu, ale przeciągająca się w czasie obecność, znacznie zwiększająca szansę na wywołanie reakcji. Jeśli ulotka przedstawia sobą konkretną wartość, odbiorca będzie chciał ją zatrzymać, a każda taka reakcja bezpośrednio przekłada się na zwiększenie opłacalności całej kampanii.