Nauka gry w golfa i długie spacery - od dołka do dołka, to niebanalny sposób na spotkanie z klientami i partnerami handlowymi, a także forma atrakcyjnego zagospodarowania czasu wolnego dla uczestników konferencji bądź szkolenia.
Powstające w Polsce nowoczesne obiekty golfowe, z bogatym zapleczem konferencyjno-hotelowym, pomimo kryzysu nie narzekają na brak klientów. -Od momentu otwarcia hotelu, widzimy znaczny wzrost zainteresowania polem golfowym – mówi Monika Wolny, Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu Hotelu Sobienie Królewskie Golf & Country Club - Każdego miesiąca odwiedza nas kilkadziesiąt zorganizowanych grup, których uczestnicy przy okazji konferencji, uczą się gry w golfa. – dodaje. Obiekt w Sobieniach, oddalony 35km od Warszawy, 18-dołkowe pole z akademią golfa i cztero-gwiazdkowym hotelem to idealne miejsce na zorganizowanie szkoleń, konferencji czy wyjazdów integracyjnych dla pracowników.
Dlaczego biznes stawia na golfa? Zaletą tego sportu jest fakt, że może uprawiać go każdy, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. W trakcie jednego weekendu, korzystając z pomocy wykwalifikowanych trenerów, można nauczyć się podstaw gry, a także poćwiczyć uderzenia na driving range, czyli popularnej strzelnicy. -Dla wielu osób, które przyjeżdżają do nas po praz pierwszy, golf szybko staje się pasją – mówi Monika Wolny - Odnotowujemy stały wzrost zainteresowania polem i regularnie przybywa nam klubowiczów. Według danych Polskiego Związku Golfa, do 57 klubów golfowych w Polsce należy obecnie ponad 3000 golfistów.
Przedsiębiorcy twierdzą, że biznes i golf mają wiele cech wspólnych. Ważna jest umiejętność radzenia sobie ze stresem, opanowanie oraz współzawodnictwo przy zachowaniu zasad fair play. Na polu golfowym nie poprowadzimy zaawansowanych negocjacji biznesowych, ale przygotujemy grunt do udanej współpracy.
Więcej na www.sobieniekrolewskie.pl