Chwilówki kojarzą się zazwyczaj z niską kwotą pożyczki uzyskaną bez dużej ilości formalności. Nie oznacza to jednak, że formalności nie występują w ogóle. Jeśli zamierzamy skorzystać z tego rodzaju usług, warto dowiedzieć się, jakie elementy powinny znaleźć się koniecznie na umowie. Zanim złożymy swój podpis w miejscu do tego przeznaczonym, warto dobrze zapoznać się z treścią umowy. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?
Po pierwsze umowa powinna być dla nas zrozumiała, innymi słowy precyzyjnie sformułowana. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości w tym zakresie warto zapytać konsultanta i poprosić, aby nam je wyjaśnił. Jeśli nie spodoba nam się brzmienie umowy mamy prawo zupełnie zrezygnować z jej podpisania.
Na umowie koniecznie musi znaleźć się właściwe oznaczenie stron umowy, pełna nazwa pożyczkodawcy wraz z adresem, numerem NIP i Regonem, miejscem zawarcia porozumienia i podpisami pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy.
Pamiętajmy, że jako osoba ubiegająca się o pożyczkę, możemy odstąpić od umowy w przeciągu 14 dni. Taki zapisek również powinien znaleźć się w umowie. Ważny jest także przedmiot umowy, w którym znajdzie się słownie zapisana wysokość pożyczki oraz data jej spłaty. Umowa powinna zawierać również informacje na temat tego, w jakich okolicznościach może dojść do wypowiedzenia umowy z winy stron. W tym miejscu powinien zostać wskazany również właściwy sąd w sprawach, które nie są regulowane umową. Pożyczkobiorca powinien również wiedzieć, co go czeka, jeśli nie spłacić w terminie zaciągniętej pożyczki. Dlatego umowa powinna zawierać również szczegółowe informacje dotyczące sposobu windykacji. Umowy mogą różnić się pomiędzy sobą, jednak zawsze powinny być zgodne z obowiązującym prawem. Zaleca się korzystanie z usług sprawdzonych pożyczkodawców, takich jak https://pl.getbucks.com.