Wśród polskich celebrytów, zarówno pod względem liczby urządzonych wesel, jak i w pomysłowości w ich realizacji, przoduje zdecydowanie Michał Wiśniewski – lider zespołu Ich Troje. Pierwszą żoną piosenkarza była Magda Femme, czyli Magdalena Pokora. Ceremonia ślubna była skromna: młodzi pobrali się w Urzędzie Stanu Cywilnego, świadkiem był ich kolega z zespołu, a małżeństwo – które próbowano ukryć przed fanami - przetrwało pięć lat.
Drugą żoną Wiśniewskiego została tancerka z jego zespołu, Marta Mandrykiewicz znana jako Mandaryna. Ślub odbył się na północy Szwecji, w Kirunie. Młoda para przyjechała na uroczystość saniami ciągniętymi przez renifery. Miłość, wierność i że się nie opuszczą aż do śmierci ślubowali nocą, w lodowej kaplicy. Suknia panny młodej kosztowała 20 tys. zł i skrzyła się 30 tysiącami brylancików. Całe wydarzenie transmitowano w telewizji.
Trzeci ślub piosenkarza, z Anią Świątczak, miał dwie odsłony. Pierwsza to ślub cywilny i kameralne przyjęcie w podwarszawskiej Magdalence. Kolejna to ślub w jednej z kaplic Las Vegas i huczne, bajecznie drogie wesele. Fani zespołu kupowali bilety na tę uroczystość – za 500 dolarów każdy mógł znaleźć się w gronie gości.
Najbliższa, czwarta już ceremonia zawarcia związku małżeńskiego przez Wiśniewskiego – z Dominiką Tajner - ma przyćmić wszystkie poprzednie. Zaproszono aż 700 gości, w tym trzy poprzednie żony.
Michał Wiśniewski nie był pierwszym polskim celebrytą, którego ślub można było obejrzeć na żywo w polskiej telewizji. We wrześniu 1998 roku widzowie mieli okazję obejrzeć kilkugodzinną transmisję ze ślubu w Katedrze Warszawskiej i wesela w hotelu Bristol: podziwiać z bliska suknię panny młodej uszytą z 30 metrów białego atłasu i usłyszeć przejęzyczenie pana młodego, który „nie dopuści aż do śmierci”, a nawet zajrzeć do talerzy celebryckich gości. Kamery były wszędzie: i przy ołtarzu, i na trasie przejazdu młodych, gdzie zgromadziły się tłumy, i w sali tanecznej – a weselnicy „spontanicznie” wypowiadali się do mikrofonu, jak bardzo zachwyceni są uroczystością.
Parą młodą byli Krzysztof Ibisz i studentka italianistyki Anna Zejdler. Po raz pierwszy ślub gwiazdy został wykorzystany do promocji kanału telewizyjnego, po raz pierwszy też kanał telewizyjny nazywał oficjalnie swego pracownika gwiazdą, i to taką, której warto fundować podobne atrakcje.
Jedno z huczniejszych i oryginalniejszych wesel zorganizowała aktorka Katarzyna Figura. W 2000 roku poślubiła amerykańskiego producenta Kaja Schoenhalsa. Para przysięgała sobie miłość w kapliczce na Polanie Chochołowskiej w Tatrach. Na uroczystości obecnych było kilkuset gości z Polski i ze świata. Po ceremonii w górskim schronisku wzniesiono toast szampanem, a następnie nowożeńcy i goście udali się bryczkami do namiotu ustawionego osiem kilometrów dalej, na Polanie Rogoźliczańskiej. Dla weselników zaśpiewała (podobnie jak na ślubie Krzysztofa Ibisza) Justyna Steczkowska. Mimo że był to już drugi ślub Figury, na jej głowie nie zabrakło wianka z kwiatów. Prywatności zakochanych strzegli ochroniarze i pilnowali, by zdjęcia nie wyciekły do prasy, gdyż jeden z tytułów otrzymał wyłączne prawo do ich publikacji.
Walka (lub umowa) z paparazzi jest już stałym elementem polskich ślubów celebryckich. Plotkarska prasa nie znosi być ślubami zaskakiwana. Tak stało się w przypadku kameralnej ceremonii, którą wymyślili sobie aktorka i modelka Renata Gabryjelska i ówczesny właściciel radia RMF FM Stanisław Tyczyński. Para pobrała się na krakowskim Rynku w 2002 roku pod parasolem jednej z kwiaciarek. Obecna była tylko para młoda, pracownik urzędu stanu cywilnego oraz najbliższa rodzina. Przechodnie myśleli, że to filmowa scena, dlatego nikt nie zakłócał spokoju zakochanych. Wesele także rozpoczęło się oryginalnie – pannę młodą wniesiono do restauracji Loch Camelot w wielkiej skrzyni, pana młodego w podobnym pudle przywieziono na taczce! Skrzynie te na kilka lat stały się symbolem walki znanych osób z paparazzi, symbolem wyśmiewanym przez plotkarskie media przy każdej okazji – kilka lat później próbowano podobnie ośmieszyć wielkie parasole, którymi zasłaniali się państwo młodzi i goście na ślubie Piotra Rubika i Agaty Paskudzkiej.
Bywa, że polscy celebryci – wzorem Elizabeth Taylor - poślubiają jedną osobę dwukrotnie!. Po raz pierwszy Krzysztof Krawczyk poślubił Ewę w 1985 roku (była ona jego drugą żoną). Życiowe zawirowania sprawiły, że kobieta rozwiodła się z Krawczykiem. Jak mówił sam artysta: stało się to z powodu fałszywych oskarżeń na jego temat i dowodów, które zostały spreparowane. Oboje dali się ponieść emocjom i ponieważ żałowali rozwodu, zdecydowali się pobrać jeszcze raz. Para odnowiła przysięgę małżeńską w Grotnikach pod Łodzią. Wszystko odbyło się dyskretnie i w tajemnicy, bez paparazzi i dziennikarzy. Poza Krawczykami przed ołtarzem stanęło wówczas kilka par.
Spektakularnym wydarzeniem był z pewnością ślub Kamila Zalewskiego – Księcia Cyrkowców, który odbył się 24 września 2011 roku w kościele św. Anny w Warszawie. Uroczystość nieprzypadkowo miała miejsce w drugi dzień Festiwalu Sztuki Cyrkowej. Wybranką Zalewskiego została Aneta Pecyna, z którą wcześniej występował na scenie: kroił ją i zamykał w klatce! W dniu ślubu na ulicy pojawił się barwny korowód. Składał się z woltyżerów na koniach, cyrkowców z Kenii na białych wielbłądach i muzyków. Mimo tak oryginalnej oprawy, ceremonia i stroje młodej miały tradycyjny charakter. Wśród gości znaleźli się artyści, dyrektorzy europejskich cyrków oraz celebryci.
Odnowienie przysięgi małżeńskiej może czasem być bardziej wystawne i huczne od ślubu. W 2011 roku, w dziesiątą rocznicę ślubu, drugi raz przysięgali sobie: książę Jan Lubomirski (pochodzący z rodu książęcego) oraz Dominika Kulczyk-Lubomirska (córka najbogatszego Polaka – Jana Kulczyka). Tym razem szczęśliwej parze w uroczystości mogły towarzyszyć także dzieci. Świętowanie trwało aż trzy dni – od powitalnej kolacji w piątek, przez ceremonię w kościele św. Barbary w Krakowie aż po wystawne przyjęcie na 700 osób w rodowym zamku Lubomirskich w Wiśniczu.). Przyjęcie miało swą dobroczynną stronę – zaproszeni goście wpłacali pieniądze na Fundację Książąt Lubomirskich.
Oczywiście nie tylko osoby znane i wyjątkowo zamożne stać na ekstrawagancki ślub. Wystarczą pasja i zamiłowanie do nietypowych sportów. W 2003 roku Magdalena Kozak i Bartłomiej Repka wzięli ślub na wysokości 4 tys. metrów! Skoczyli ze spadochronami, a w powietrzu towarzyszyli im świadkowie oraz ksiądz. Panna młoda musiała zrezygnować z sukni ślubnej na rzecz białego kombinezonu. Obserwatorzy ceremonii z pewnością byli pod wrażeniem. Jeśli czyjąś pasją jest nurkowanie, nie pozostaje nic innego, jak tylko zdecydować się na podwodny ślub. W 2011 Paweł i Ewa Burkowscy z Zielonej Góry postanowili pobrać się w kopalni dolomitu. Poza księdzem w podwodnej przygodzie towarzyszyło im blisko 300 płetwonurków! Panna młoda włożyła biały strój, miała nawet welon I bukiecik kwiatów, zaś pan młody na piankę do nurkowania włożył górę od smokingu i muszkę. Nawet w takich ekstremalnych warunkach można zadbać o odpowiednią oprawę.
Zakochani mają wiele oryginalnych pomysłów, by ten dzień został zapamiętany na zawsze. Jednak zdarza się, że przyszli małżonkowie nie mogą podjąć decyzji co do kształtu ich ślubu. Dla wszystkich niezdecydowanych i poszukujących inspiracji Club TV w czerwcu wyemituje ślubne programy.
„Panna młoda pod skalpelem” – w soboty i niedziele o 21:00 w czerwcu na Club TV.
„Cztery wesela” (sezon 1 i 2) - w poniedziałki i wtorki o godz. 10:00 w czerwcu na Club TV.
„Colin i Justin: ślubni agenci” - w soboty i niedziele o godz. 10:00 na Club TV.
„Panna młoda – księżniczka czy potwór” (sezon 7) - w dni powszednie o godz. 12:00 na Club TV.
„A właściwie czyj to ślub?”- w dni powszednie o godz. 02:00 w czerwcu na Club